دات نت نیوک
آمار بهینه سازی موتور جستجو

آمار بهینه سازی موتور جستجو

درک مصرف کنندگان در جستجوی و پیدا کردن اطلاعات در مورد مارک های آنلاین
دیجیتال مارکتینگ چه کارهایی را انجام می دهد؟

دیجیتال مارکتینگ چه کارهایی را انجام می دهد؟

بازاریابان دیجیتال مسئول اطلاع رسانی از نام تجاری از طریق تمام کانال های دیجیتال - ...
تاثیر دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارها

تاثیر دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارها

دیجیتال مارکتینگ ، در واقع به تمام فعالیت هایی که به منظور تبلیغ محصول ، خدمات ، برن...
چگونه هر روز باهوش تر شویم؟

چگونه هر روز باهوش تر شویم؟

باهوش تر شدن آرزوی همه ماست، اما این امر تدریجی بدست می آید و نیازمند تمرین و آموزش ...
مدل AIDA و تاثیر آن بر بازاریابی اینترنتی

مدل AIDA و تاثیر آن بر بازاریابی اینترنتی

فرآیند منطقی اخذ تصمیم تا خرید از چهار حوزه 1- توجه،2- علاقه،3- میل،4- عمل تشکیل شده اس...
هفت قدم تا راه اندازی یک کسب و کار آنلاین موفق

هفت قدم تا راه اندازی یک کسب و کار آنلاین موفق

هفت گام درست برای جذب و خرید بازدید کنندگان از سایت شما.قدمهای اثبات شده ای که می تو...
دلایل بازاریابی در شبکه های اجتماعی

دلایل بازاریابی در شبکه های اجتماعی

برند خود را بسازید، محصولاتتان را بفروشید و مخاطبانتان را استخدام کنید.اگردرباره ب...
قوانین 10 گانه در بازاریابی در شبکه های اجتماعی

قوانین 10 گانه در بازاریابی در شبکه های اجتماعی

اعمال نفوذ قدرت از طریق تولید محتوا و بازاریابی رسانه های اجتماعی میتواند به افزود...
به 10 دلیل فروشگاه اینترنتی شما فروشی ندارد.

به 10 دلیل فروشگاه اینترنتی شما فروشی ندارد.

فروشگاه اینترنتی یک راه فوق العاده برای ایجاد درآمد با هزینه های بالاسری بسیار کمی...
پنج تکنولوژی موثر در تغییر و بهبود تجارت الکترونیک

پنج تکنولوژی موثر در تغییر و بهبود تجارت الکترونیک

تکنولوژی و فناوری باعث آگاهی مصرف کنندگان شده است که طبیعتا تاثیرات شگرفی بر تجارت...
مقالات مفید

)دلایل نیاز به وب سایت واکنش گرا (ریسپانسیو یا موبایل ورژن

)دلایل نیاز به وب سایت واکنش گرا (ریسپانسیو یا موبایل ورژن

اگر نوشته‌ی پیتر Cashmore را که تقریبا یک سال پیش در سال 2015 چاپ کرد خوانده باشید، متوجه میشوید که موضوع طراحی وب سایت واکنش گرا جدید نیست و ممکن است از اینکه این موضوع خیلی قدیمی است شگفت زده شوید. البته شما خیلی هم دیر نکردید، چرا که به احتمال زیاد هنوز خیلی از رقبای شما از این موضوع بی خبرند. سال 2014 معلوم شد که آن سال، سال برانداختن شرکت ها و صنایعی است که تمایل دارند همچنان در مرز ورشکستگی فعالیت کنند و کاری به بازاریابی آنلاین و طراحی وب سایت واکنش گرا برای رونق دادن به کار خود ندارند. اکثر شرکت های تجاری فاصله‌ی خیلی کمی تا ورشکستگی دارند و ممکن است در فاصله یک سال چنین اتفاقی برای آنها رخ دهد. موقعیت شما در گذشته امن بود، اما اکنون رقبای شما اوضاع را تغییر دادند و شرایط به گونه ای تغییر پیدا کرده است که بازاریابی اینترنتی و آنلاین اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است.


چرا اهمیت دارد؟

چرا که راه حل خوبی است و اکنون تمام افراد دیگر همین کار را انجام می‌دهند. برای نشان دادن اینکه چرا وب سایت واکنش گرا بهتر است، آماری را از وب سایت های چندین شرکت ناشناس مختلف تهیه کردیم. اگر از ابزاری مانند آنالیزگر گوگل در وب سایت خود استفاده کنید می توانید همین آمار را ببینید و با همان نگاه اول تاثیر این طراحی را بر روی رونق کسب و کار خود ارزیابی کنید.

بسیاری از بازدید کنندگان آنلاین برای بازدید از وب سایت ها از گوشی همراه، تبلت، و دسکتاپ در 12 ماه گذشته استفاده کردند. شما می توانید این جدول را بر روی وب سایت خود فعال کنید و شاهد این آمار باشید

در این مورد تقریبا 40 درصد از ترافیک و آمار بازدید از سایت به دستگاه های موبایلی مربوط است (البته این آمار با در نظر گرفتن تبلت‌ها در دسته‌ی دستگاه‌های "موبایلی" انجام گرفته است). با توجه به اینکه این وب سایت واکنش گرا نبوده، و یک نسخه مخصوص تلفن همراه برای آن تهیه نشده، پس این از این تعداد تنها مقدار کثیری در سایت مانده و بقیه وب سایت را ترک کرده اند. اما صبر کنید، اوضاع بهتر شده است! البته شاید برخی این "بهتر" را بدتر تعبیر کنند.

مجموعه دوم نمودارها به ما قسمتی را نشان می دهد که در آن همه چیز دسته بندی می‌شود سپس شاهد یک مقایسه بین بازدید کنندگان موبایلی و دسکتاپ در 12 ماه گذشته و 12 ماه قبل از آن بودم. می‌بینید که بازدید کنندگان موبایلی این وب سایت در طول یک سال دو برابر شده است. این به خودی خود تنها به دلیل به وجود طراحی واکنش گرا بوده است.

این تنها یک نمونه از مزایای طراحی واکنش گرا در طول یک سال بود، در ماه اوت امسال بخش بازاریابی آنلاین شرکت ما به صورت طراحی وب سایت واکنش گرا برای "مرکز ذخیره سازی" راه اندازی شد- یک شرکت ذخیره سازی خودکار در لوئیزیانا، می سی سی پی و تگزاس. در ایالات متحده صنعت ذخیره سازی فصلی است و هر سال روند درخواست آن در میان ماه‌های اوت و نوامبر یک روند رو به کاهش عادی است. همانطور که انتظار می رفت، مرکز ذخیره سازی شاهد کاهش کلی در درخواست ها بود، اما این کاهش کاملا مربوط به بخش دسکتاپ بود، و درخواست‌های موبایلی همچنان پابرجا بودند ( درخواست‌هایی که روی ‌وب سایت قبلی ثبت می‌شدند، با وجود این که این وب سایت در مرورگرهای موبایلی خیلی خوب کار نمی‌کرد)، مقدار این درخواست ها از 5.5٪ تا 20-30٪ افزایش یافته بود.


طراحی واکنش گرا، چقدر هزینه بر است؟

اگر وب سایت خود را چند سالی است که بازطراحی نکردید، لازم است فرایند طراحی مجدد را کاملا از ابتدا انجام دهید و قطعا در این حالت ایجاد این نوع تغییرات مقداری بیشتر هزینه به دنبال خواهد داشت، معمولا مقدار هزینه "بستگی به درخواست دارد".برای مثال اگر شما یک فروشگاه دارید و یا با وب سایت خود کار می‌کنید، ابتدا تنها از طراحان بپرسید که آیا امکان ایجاد تغییرات اساسی در وب سایت فعلی شما و تبدیل آن به یک طراحی واکنش گرا وجود دارد یا خیر، و اگر امکان پذیر است هزینه اش چقدر است.


آینده از آن ابزار های موبایلی است

حال که با وب سایت واکنش گرا آشنا شدید، من به موضوع صحبت قبلی خود برمی‌گردم و دوباره می‌گویم بدون وب سایت واکنش گرا تجارت آنلاین و آینده آن در معرض افول قرار می‌گیرد. اگر میلی به تهیه چنین وب سایتی ندارید ممکن است مشتریان شما به سراغ رقیبان شما که رفتن به وب سایت آنها آسان تر است بروند. همانطور که می بینیم آینده از آن ابزار های موبایلی است و مردم به طور فزاینده ای به دستگاه های موبایل خود بیش از کامپیوترهاشون علاقه دارند. نیلسن می گوید که بیش از 60٪ از صاحبان تلفن همراه از گوشی های هوشمند خود برای مرور صفحات وب استفاده می‌کنند. در یک مطالعه اخیر توسط واکر سندز دیجیتال مشخص شد که از سال 2011 ترافیک پایه‌ی موبایل مشتری ها 171 درصد بیشتر شده است. Statistaمی گوید که تا سال 2017، 5 میلیارد نفر از گوشی های همراه استفاده  می‌کنند. ساختن وب سایت واکنش گرا هزینه کمی را برای شما خواهد داشت و با پرداخت آن می‌توانید به راحتی به تمام این افراد دسترسی پیدا کنید.

هرچه زودتر وب سایت خود را به یک سایت واکنشگرا و موبایل ورژن بروز رسانی کنید.

مرتبط با

اشتراک گذاری

Rating

8.87 ( 15 reviews)
دسته بندی مقالات
عضویت در خبرنامه
نام

تگ ها
Failed to load licensing components!

Please RE-INSTALL / REPAIR Module! DO NOT UNINSTALL MODULE which will cause unrecoverable data loss!