دات نت نیوک
آمار بهینه سازی موتور جستجو

آمار بهینه سازی موتور جستجو

درک مصرف کنندگان در جستجوی و پیدا کردن اطلاعات در مورد مارک های آنلاین
دیجیتال مارکتینگ چه کارهایی را انجام می دهد؟

دیجیتال مارکتینگ چه کارهایی را انجام می دهد؟

بازاریابان دیجیتال مسئول اطلاع رسانی از نام تجاری از طریق تمام کانال های دیجیتال - ...
تاثیر دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارها

تاثیر دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارها

دیجیتال مارکتینگ ، در واقع به تمام فعالیت هایی که به منظور تبلیغ محصول ، خدمات ، برن...
چگونه هر روز باهوش تر شویم؟

چگونه هر روز باهوش تر شویم؟

باهوش تر شدن آرزوی همه ماست، اما این امر تدریجی بدست می آید و نیازمند تمرین و آموزش ...
مدل AIDA و تاثیر آن بر بازاریابی اینترنتی

مدل AIDA و تاثیر آن بر بازاریابی اینترنتی

فرآیند منطقی اخذ تصمیم تا خرید از چهار حوزه 1- توجه،2- علاقه،3- میل،4- عمل تشکیل شده اس...
هفت قدم تا راه اندازی یک کسب و کار آنلاین موفق

هفت قدم تا راه اندازی یک کسب و کار آنلاین موفق

هفت گام درست برای جذب و خرید بازدید کنندگان از سایت شما.قدمهای اثبات شده ای که می تو...
دلایل بازاریابی در شبکه های اجتماعی

دلایل بازاریابی در شبکه های اجتماعی

برند خود را بسازید، محصولاتتان را بفروشید و مخاطبانتان را استخدام کنید.اگردرباره ب...
قوانین 10 گانه در بازاریابی در شبکه های اجتماعی

قوانین 10 گانه در بازاریابی در شبکه های اجتماعی

اعمال نفوذ قدرت از طریق تولید محتوا و بازاریابی رسانه های اجتماعی میتواند به افزود...
به 10 دلیل فروشگاه اینترنتی شما فروشی ندارد.

به 10 دلیل فروشگاه اینترنتی شما فروشی ندارد.

فروشگاه اینترنتی یک راه فوق العاده برای ایجاد درآمد با هزینه های بالاسری بسیار کمی...
پنج تکنولوژی موثر در تغییر و بهبود تجارت الکترونیک

پنج تکنولوژی موثر در تغییر و بهبود تجارت الکترونیک

تکنولوژی و فناوری باعث آگاهی مصرف کنندگان شده است که طبیعتا تاثیرات شگرفی بر تجارت...
مقالات مفید

9 نکته حیاتی در راه اندازی فروشگاه اینترنتی

9  نکته حیاتی در راه اندازی فروشگاه اینترنتی

پورتال فروشگاه خود را با دقت انتخاب كنید

خودتان را از شر نرم افزارهایی كه بر مبنای كدهای قدیمی و مبهم نوشته شده اند خلاص كنید. پورتالی محبوب انتخاب کنید كه به سادگی بروز رسانی می شوند؛ و در پس آن تیمی قدرتمند وجود دارد و در نتیجه فروشگاه هایی استاندارد و کارآمد ایجاد می كند. اگر می خواهید از هر گونه برخوردی با كدنویسی اجتناب كنید، عضویت در بازارچه های آنلاین مثل شاپیفای بهترین گزینه برای شروع یک تجارت آنلاین است. با این وجود اگر قصد دارید كنترل كاملی بر تمام کسب و کار آنلاین و محصولات وب سایتتان داشته باشید  که بطور اختصاصی برای تجارت الكترونیك شما به کار آید پس فروشگاهایی جدید برای خود طراحی کنید.


زمان را بهینه سازی كنید

حواستان باشد كه صفحه ی وب سایتتان با سرعتی مناسب بارگذاری شود. زیرا كند بودن وب سایت شما به راحتی به از دست دادن مشتریانتان منجر خواهد شد. اگر از بازاچه های آنلاین استفاده می كنید، معمولا به چنین مشكلی برنخواهید خورد؛ چراکه این بازارچه ها توسط افراد متخصص و با تجربه طراحی شده اند. اگر فروشگاهتان را خودتان با استفاده از وردپرس یا سایر نرم افزارهای متن باز ایجاد كردید، بهینه سازی سرعت لود شدن وب سایتتان امری حیاتی است.


بهترین باشید

تا وقتی كه محصول خاص خودتان را تولید نكنید، استفاده از فیدهای كالا شامل، شرح كالا و عكس های تهیه شده توسط تولید كننده، تنها شانستان است. فكر بدی است، نه؟ محصول شما تبدیل می شود به یكی از هزاران هزار محصول مشابهی كه از آن تولید كننده خاص به فروش می رسد.

بازنویسی شرح كالا ها و گنجاندن اثری از خودتان در آن ها، حداقل كاری است كه باید انجام شود. در ایده آل ترین حالت، شما می توانید با هنر و شیوه ی مختص به خود از محصولات عكسبرداری كنید. اگر قصد انجام این كار را دارید، پیشنهاد می كنم نکاتی که در مقاله راهنمای عكسبرداری خانگی از محصولات برای فروشگاه های آنلاین آمده اند را مطالعه نمایید.


رقبا را جدی بگیرید

رقابتی كه درگیرش هستید تنها در حیطه ی تجارت الكترونیك نیست، بلكه در همه ی وب سایت ها و در همه ی زمینه هاست. واژه یا واژه های كلیدی مربوط به کسب و کار خود را جستجو كرده و نتایج را با وب سایتتان مقایسه كنید. اگر سایر سایت های مشابه با کار شما از رده خارج و دارای طراحی ضعیف بودند، تبریك! وب سایت شما شانس بالایی برای فروش در این صنف را خواهد داشت. اما همچنان در فكر پیشرفت باشید، زیرا همیشه ریسك ورود افرادی جدید با ایده هایی جدید و جلب توجه مشتریان بازار هدف شما وجود دارد. حال اگر سایت های رقیب دارای طراحی جذاب و کارایی لازم باشند، بسنجید كه چه برتری هایی دارید و چه چیزهای متفاوتی را پیشنهاد می دهید؛ با همه ی این ها آیا می توانید با آن ها رقابت كنید یا خیر.


فقط به فروش بیشتر فکر نکنید

مشتری احتمالی شما در زمان جستجوی کالای مورد نظر خود با حجم وسیعی از گزینه های مختلف مواجه می شود. کافی است تا کلمه مورد نظر را جستجو کند و … بووووووم! در کسری از ثانیه با ده ها نمونه از آن کالا مواجه شود. بر خلاف تصور اغلب افراد، تنها قیمت رقابتی یک فروشگاه آنلاین به فروش بیشتر منتهی نمی شود. وب سایت شما باید تبدیل به چیزی فراتر از یك فروشگاه آنلاین شود. چراکه رقابت بر مبنای قیمت حتی با استراتژی های خاص، به تنهایی به نتیجه مطلوب منجر نخواهد شد. خصوصا در سال های اخیر، شاهد رشد عددی فروشگاه های آنلاین در شاخه های مختلفی هستیم که اغلب با صرف بودجه ای محدود راه اندازی شده و دقیقا با همان سرعتی که پا به این عرصه نهاده اند، از چرخه رقابت خارج می شوند.

با این حال، هر از چندگاه خبرنامه ای دریافت می کنیم که حاکی از افتتاح یک فروشگاه آنلاین نو ظهور دیگر است ! و در اکثر این موارد، الگو برداری ناصحیح از سایت های مطرح داخلی نمود پیدا می کند.

فروشگاه های آنلاین معتبری همچون دیجی کالا و بامیلو به نقطه ای رسیده اند که می توانند با بالا بردن قیمتشان به عبارتی حق سرویس بگیرند؛ چراكه مشتری مداری خود را اثبات كرده و مشتریان وفادارشان در صورت نیاز در وحله ی اول به این فروشگاه ها رجوع می كنند.

حال، شما به عنوان یك فروشنده ی تازه كار، نه برندی دارید و نه توانایی كاهش هزینه ها و افزایش قابل توجه كیفیت جهت تبدیل شدن به یک برند مطرح. اما با بهره گیری از نقاط قوت منحصر به فرد خود و دانش و تجربه افراد متخصص در تجارت آنلاین می توانید چیزی ماوراء یك فروشگاه ساده عرضه كنید. در وبلاگ سایت، درباره ی موضوع های مربوط به كارتان مقالاتی باكیفیت بنویسید، محصولاتتان را به آن مقالات ربط دهید. دیگران را در دانش خود سهیم كرده و جزئی از جامعه ی فعالان آن صنعت، هنر و یا كار خاص شوید. تنها فروش كافی نیست.


هرگز سئو را فراموش نکنید

این کار برای وبلاگ نویس ها راحت تر است. آنها با سبک و سیاق مختص خود، صد ها کلمه در روز، محتوای ناب و بی مانند تولید می کنند و این خود کافی است تا به خوبی دیده شوند. اما در تجارت الكترونیك کار به این آسانی ها نیست. فروشگاه های آنلاین در قبال سئو بسیار آسیب پذیر هستند، به طوری که با تغییرات الگوریتم های گوگل در سال های اخیر، بسیاری از فروشگاه های آنلاین با سقوط بی سابقه آمار بازدید مواجه شدند. راهکار مطمئن برای رسیدن به نتایج مطلوب، بهره گیری دانش مشاورین و افراد متخصص در زمینه بهینه سازی وب سایت است.


محتوای سایت تان را هر روز بهینه کنید

تنها بسنده كردن به چند عكس و شرح كوتاهی از كالا كافی نیست؛ در حالی كه شما منبعی قدرتمند در اختیار دارید كه احتمالاً دست نخورده مانده است، مشتریانتان!

اشتیاق مردم را برای به اشتراك گذاشتن نظرات و عكس هایشان در حین استفاده از كالا را نمی توانید دست كم بگیرید؛ به خصوص اگر ماهیانه برای بهترین عكس و متن ارسالی جوایزی تقدیم كنید!

بلك میلك كلوثینك، كه از اعضای شاپیفای است، می تواند مثالی مناسب باشد. هر محصول آن برچسب مخصوص به خود را دارد. محصولات به خودی خود فوق العاده دیدنی هستند و شما را وسوسه می كنند كه خودنمایی كنید. زمانی كه خریداران عكسی را در اینستاگرام به اشتراك می گذارند و از برچسب مخصوص كالا استفاده می كنند، عكس در صفحه ی اینستاگرام این محصول نیز اضافه می شود. چرا خودتان را محدود به یك عكس از كالایتان می كنید، زمانی كه می توانید ده ها و یا صد ها عكس داشته باشید؟


برای فروشگاه آنلاین خود خبر نامه ایجاد کنید

خبرنامه ها سلاح های سری تجارت الكترونیك هستند. آن ها نوعی ابزار مشتری مداری اند كه مشتریان وفادار را اسیر خود می كنند. زمانی كه چیزی را می فروشید، خریدار را برای ثبت نام و دریافت خبرنامه، تنها با زدن یك تیك ساده، برانگیزید. به علاوه از وجود فضایی واضح و مناسب جهت ثبت نام در صفحه ی اصلی و یا نوار كناری وب سایت، مطمئن شوید. اگر نرم افزار فروشگاهتان اجازه داد، كوپن تشویقی تخفیف كوچكی را برای اولین سفارش در نظر بگیرید. جواب می دهد!

فرستادن یك یادآور و درخواست انتقاد و پیشنهاد و یا درخواست ارسال یك عكس، یك هفته پس از خرید، شیوه ای مؤثر در حفظ مشتری است. ایی بی و آمازون هر دو این كار را انجام می دهند.


شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید

ممكن است تا حدی به نظر كلیشه ای برسد اما این روزها همه نه تنها خودشان بلكه حیوانات خانگی شان هم فیس بوك و گوگل پلاس دارند. پس بهتر است فروشگاه شما هم داشته باشد. این شیوه ای دیگر از بازاریابی مستقیم است كه بهتر است از آن بهره ببرید و از طریق آن با مشتریانتان تعامل داشته باشید؛ سؤالاتشان را در فضایی باز و عمومی پاسخ دهید و پیشنهاد تخفیف بدهید.

همچنین می توانید بهترین محصولاتتان را در پینترست، كه به تازگی نقش زیادی در فروش دارد، به نمایش بگذارید. نیازی به بازگو كردن نیست كه در این برحه ی زمانی وجود تعدادی لینك شبكه های اجتماعی در هر سایتی ضروری است.

شكی نیست كه شروع یك فروش آنلاین مشكل تر از همیشه شده است، امیدوارم نكات اشاره شده در این مقاله، شما را در این راه یاری دهد.

مرتبط با

اشتراک گذاری

Rating

9.07 ( 15 reviews)
دسته بندی مقالات
عضویت در خبرنامه
نام

تگ ها
Failed to load licensing components!

Please RE-INSTALL / REPAIR Module! DO NOT UNINSTALL MODULE which will cause unrecoverable data loss!