دات نت نیوک
بیشتر بدانیم....

اهمیت داشتن محتوای مناسب در وب سایت

اهمیت داشتن محتوای مناسب در وب سایت

مهمترین و اولین گام در طراحی سایت اینترنتی تولید محتوای مناسب و کاربرپسند می باشد، تولید محتوا در طراحی سایت از پر اهمیت ترین مباحث محسوب می گردد که شامل متن ها،تصاویر،گیفت ها،فیلم ها می باشد. باید توجه داشته باشید که کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنند به دنبال محتوا هستند و مطالب تکراری و کپی شده از سایتهای دیگران را نمی پسندند، بسیاری از سایتها امروزه مطالب خود را از دیگر سایتهای معتبر کپی برداری می کنند غافل از اینکه نه تنها برای وب سایت خود ارزشی قائل نشده اند بلکه مورد خشم گوگل قرار می گیرند، گوگل سایتهایی که مطالب خود را از بقیه سایتها کپی برداری می کنند را جریمه می کند. اما اگر وقت بزارید و مطالب سایت خود را تولید کنید این امر باعث می شود تا کاربران از سایت شما بازدید کنند، و حتی سایت شما را به دیگران نیز معرفی نمایند. بهتر است بدانید که محتوای وب سایت شما نشان دهنده ماهیت و درون مایه سایت شما می باشد.


بهتر است برای تولید محتوای وب سایت خود به یکسری نکات اهمیت دهید و آنها را در طراحی سایت خود استفاده نمایید.

محتوای وب سایتتان را خودتان تولید کنید

مهمترین نکته در بهینه سازی یک سایت محتوای آن سایت می باشد، در واقع گوگل برای سایتهایی که محتوای مناسبی دارند ارزش خاصی قائل می شود، پس پیشنهاد می کنم که مطالب وب سایتتان را خودتان تولید کنید و یا اگر خودتان وقت انجام این کار را ندارید به نویسندگان وب سایت این کار را واگذار نمایید .پیشنهاد میکنیم که در تولید محتوا از تیم برنامه نویسی و یا افرادی که از تخصص شما و کسب و کار شما به دور هستند استفاده نکنید.توصیه می شود برای تولید محتوای خوب کمی وقت گذاشته و سری به مجلات و سایتهای خارجی زده و ایده جمع آوری کنید..


در هر شرایطی قانون کپی رایت را رعایت کنید

پیشنهاد می کنم که به هیچ وجه از مطالب کپی در سایتهای دیگر استفاده نکنید زیرا موتورهای جستجوگر مخصوصا گوگل به سایتهایی که از مطالب دیگران کپی برداری می کنند امتیاز منفی می دهد. اگر هم از مطالب با ارزش در سایتهای دیگران استفاده می کنید حتما لینک منبع مطالب را در انتهای مطلب خود درج کنید.


حتما در محتوای خود از تصایر مناسب و مرتبط استفاده کنید

بعد از اینکه محتوای سایت خود را تولید کردید بهتر است که از تصاویر مرتبط نیز استفاده کنید زیرا باعث جذابیت بهتر مطالب برای کاربران شما در سایت می شود.


کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با محتوای سایت خود انتخاب کنید

برای اینکه کاربران سایت شما را بهتر پیدا کنند، لازم است که کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با محتوای سایت خود انتخاب کنید تا از این طریق کاربران را به سایت خود سوق دهید. به این نکته توجه کنید که محتوای سایت خود را همواره بروز رسانی نمایید. سعی کنید همواره به سایت خود محتوای جدید اضافه کنید.


در اکثر مواقع، محتواها که در وب سایت تان قرار می گیرند، ممکن است باعث شکست یا موفقیت شما شوند. عوامل متفاوت زیادی وجود دارد که ثابت می کند محتوای وب سایت تان باید طوری باشد که مخاطب را جذب کند. به منظور بهترین بهره برداری از وب سایت تجاری تان، محتوای وب سایت تان باید:

بهینه سازی SEO- مطمئن باشید که از کلمات کلیدی طوری استفاده می کنید که موتور جستجو یا همان مرورگر بتواند شما را دنبال کند و وب سایت تان را برای رتبه بندی در نتایج جستجو، انتخاب کند. تنها به یاد داشته باشید که برای استفاده از کلمات کلیدی قوانین مربوط به آن را رعایت کنید، طوری که زیاده روی نکنید. خیلی خوب است که کلمه کلیدی حدود یک یا دو بار در هر 100 کلمه استفاده شود، نه این که تا جایی که می توانید آن ها را در وب سایت تان به کار ببرید.


خلاصه- مردم به دنبال اطلاعات سریع، ساده و مختصر هستند. اگر محتوا وب سایت تان این گونه نیست، مخاطبان خیلی با شما همراه نمی شوند. مطمئن باشید که حقیقت امر را دریافته اید و به درستی مطالب تان را مختصر و ساده ساخته اید.

حاوی اطلاعات مفید- مردم نیاز دارند بدانند که شما چه چیزهایی ارائه می دهید یا چرا آن ها در وب سایت شما قرار دارند. تمام اطلاعات و حقیقت های که نیاز دارند درباره وب سایت و تجارت تان بدانند، در اختیارشان بگذارید. به آن ها شانسی بدهید تا درباره تجارت تان، این که چه کاری می کنید و چگونه به آن ها نفع می رسانید، مواردی را یاد بگیرند. این دقیقا چیزی است که مخاطبان وب سایت تان می خواهند بدانند.


جذاب- اگر شما قادر نیستید تا محتواهای ساده، صریح و جذاب را در وب سایت تان قرار دهید، باید افرادی را برای این منظور به کار گیرید. محتوا وب سایت تان باید نظر مردم را جلب کند و به آن ها دلیلی ارائه دهد که در تجارت شما سرمایه گذاری کنند، و هیچ فرقی نمی کند که شما چه محصولاتی را می فروشید یا چه سرویس هایی را در وب سایت تان ارائه می دهید.

دوستانه- آخرین چیزی که مردم به صورت آنلاین می خواهند این است که وب سایتی را بازدید کنند که بتوانند احساس راحتی کرده و به سادگی با آن صحبت و نظرات خود را ارسال کنند. بنابراین، باید مطمئن شوید که محتوا شما ساده و دوستانه است، نه اینکه خیلی تخصصی و دارای کلمات اختصاری سختی باشد که مخاطب وب سایت نتواند درک کند.

محتوا، در دنیای اینترنت مانند سر دسته و امپراطور می باشد و وب سایت شما نمی تواند بدون آن به موفقیت دست یابد. با اختصاص دادن مدت زمانی تا محتواهای مفید و جذابی را برای وب سایت تان مهیا کنید، می توانید قطعا اطمینان داشته باشید که مخاطبان سایت تان تمایل دارند هر چه که می فروشید را بخرند و تجارت تان را به عنوان یک نقطه مهم و برجسته می بینند.

مرتبط با

اشتراک گذاری

Rating

9.17 ( 18 reviews)
جدیدترین مقالات
صفحه 6 از 6 ابتدا 2345[6] بعدیانتها