دات نت نیوک
بیشتر بدانیم....

به 10 دلیل فروشگاه اینترنتی شما فروشی ندارد.

به 10 دلیل فروشگاه اینترنتی شما فروشی ندارد.

اگر شما خود با این موارد سروکار دارید، این 10 نکته میتواند ریشه ی مشکلات درامد کم شما را حل کند.

کیفیت ضعیف تصویر و توصیف ضعیف محصول

زمانیکه مشتریان درحال خرید اینترنتی هستند نمیتوانند محصول مورد نظرشان را به طور دقیق و از نزدیک مورد بازرسی قرار دهند. آنها مجبورهستند فقط به چند قطعه عکس همراه با توضیحاتی مختصرکه شما ارائه کردید تکیه کنند.

عکس ها و توضیحات باید به گونه ای باشد که باعث جذب خریداران شود، اگرعکس های شما تقلبی و یا تنها به شرح فنی تکیه کرده باشد، در آن صورت است که بسیار زیادی از فروش خود را از دست میدهید چرا که در ایجاد علاقه به خرید محصولات خود شکست خورده اید.

به نمایش گذاشتن محصولات خود از زوایای مختلف، تصاویر با کیفیت وایجاد توضیحاتی منحصر به فرد که خریدار ارزش محصولات را دریابد و بتواند از آن به سودمند ترین شکل استفاده کند.


اطلاعات تماس وجود ندارد

اطلاعات تماس ممکن است مانند یک جزئیات کوچک به نظر می رسد، اما محدود کردن آن در وب سایت خود یک پرچم قرمز بزرگ برای مصرف کنندگان است. آنها می خواهند بدانند اگر یک مشکلی بوجود آید، آنها می تواند شما بیابند.

اگر شما نمیخواهید اطلاعات موقعیت مکانی خود را به نمایش بگذارید ( حتی بدون فروشگاه خرده فروشی) و شماره تلفن، شما برای جلب اعتماد مشتریان به زمان سختی را خواهید گذراند.


روند پرداخت نهایی پیچیده است.

یک روند طولانی پرداخت چند مرحله ای تنها میتواند تجربه ای خسته کننده برای مشتریان باشد. این شبیه رفتن به Walmart (یک فروشگاه بسیار بزرگ است) که برای خرید تنها یک محصول مجبور شوی مسیر طولانی و خسته کننده ای را برای پرداخت پول خرید خود طی کنی.

با ایجاد یک روند پرداخت ساده و بسیار کوتاه میتوان خستگی را از بین برد. به همین ترتیب، هرگز برای یک پرداخت ساده ،نیازی به ثبت نام در سایت وجود ندارد. باید به مشتری اجازه داد در طول فرایند پرداخت و بطور انتخابی بعضی قسمت ها را پرکند وبتواند ذخیره کند و در اجازه ویرایش و برگشت به عقب را داشته باشد.


مخفی کردن هزینه حمل و نقل (ارسال)

من شخصا خرید های آنلاین بی شماری را رها کردم چون هزینه ی حمل و نقل تا پایان روند پرداخت واضح نبود(مخفی بود)، و پس ازآن متوجه شدم که هزینه حمل و نقل (ارسال) برای من قابل توجیه نیست.

بعضی از مشتریان به آن مقطع از خرید نمیرسند چرا که از تجربه ی دیگران استفاده کردند. هزینه حمل و نقل (ارسال) یکی از بزرگترین دلایل برای عدم خرید مشتریان است، اما این مشکلی بسیار کوچک و قابل حل است.

ارائه خدمات بهتر به مشتریان را می توان با استفاده از یک محاسبه گر هزینه حمل و نقل توسط کد پستی بر روی اقلام مشتریان، پیاده سازی کرد،که آنها را علاقه مند و هیجانزده خواهد کرد. اکثر فروشگاه های آنلاین دارای افزونه ای هستند که به آسانی قابل افزودن به فروشگاه است .این افزونه قابلیت محاسبه هزینه ارسال از طریق کد پستی را دارد.


هدایت و راهنمایی ضعیف

بر طبق نظر SmartInsights ، 80% از خریداران ،با گوشی های هوشمند خود در وب جست و جو میکنند.اگر فروشگاه انلاین شما دارای دکمه های کوچک یا اندازه تصاویر محصولات کوچک و بی کیفیت و یا یک طراحی بهم ریخته اسکرول دار در موبایل و یا تبلت داشته باشد مسلما فروشگاه آنلاین شما راهنمای درستی برای خریداران ارائه نکرده است.

با داشتن اهداف کوچک ، سخت میشود به موفقیت های بزرگ رسید، مثل دکمه ای کوچک بر روی صفحه نمایش بزرگ تلفن همراه. تجربه ای بد میتواند مشتری را از خرید منصرف و او را بی علاقه کند.مطمئن شوید طراحی شما، تحت موبایل (موبایل ورژن) پاسخگو به تمام نیاز های مشتری باشد.

گوگل دکمه هایی با سایز حداقل 48 پیکسل را پیشنهاد میکند.


مشتریان را سردرگم نکنید.

حتی یک وب سایت فروشگاه اینترنتی، باید بسیاردقیق مشخص کند که مشتری درآنجا چه کاری باید انجام دهد. صفحات غیر محصول باید مشتری را به خرید محصول هدایت کند. موفق ترین سایتهای تجارت الکترونیک به مشتریان به صورت دقیق میگوید چه کاری انجام دهند وهرگز نمیگذارند تا مشتریان با حدث و گمان از قدم بعدی آگاه شوند.


سایت آنلاین شما پایگاه اجتماعی ندارد.

بدون ترافیک هدفمند، فروشگاه شما هیچ درآمدی بدست نمی آورد.شما احتیاج خواهید داشت به تهیه یک استراتژی بازاریابی درون مرزی، که از اجتماع ، از بازاریابی محتوایی و یا هر بازاریابی با پرداخت پول هم بهرمند گردد. هنگامی که شما در جامعه، شروع به ساختن پایگاه اجتماعی مشتریان خود می کنید، اجازه دهید محتوای تولید شده و نظراتشان توسط کاربران ایجاد شود اینکار باعث ترویج و ارتقاء سطح فروشگاه شما و جایگاه اجتماعی شما خواهد شد.

زمانیکه مشتریان زیادی دارید،از ابزارهایی نظیر "روند پاداش" برای ایجاد و مدیریت بهتر شبکه اجتماعی از "برنامه معرفی به دوستان" بهرمند شوید.

Paul Graham میگوید:" نمیتوانید منتظر باشید تا مشتریان به سمت شما بیایند." " باید اول بیابید که انها کجا هستند سپس به آنجا بروید و آنان را به سوی فروشگاه خود هدایت کنید."


با مشتریان خود در تعامل نزدیک نیستید.

بدون اذعان، همه یک فروشنده تحمیل کننده را به عنوان فروشنده بد میدانند. تعامل نزدیک مشتریان و طرفداران شما(followers) با شما در شبکه های اجتماعی، برند و نام تجاری شما را پیشگام و در کانون توجه نگه میدارد.مهمتر از همه، استفاده از بازاریابی محتوا باعث بوجود آمدن ارتباط بیشتر و قویتربا مشتریان قدیم و حال می شود.


تبلیغات هدفمند و اعتبار سازی

ممکن است شما پول و زمانتان را صرف بازاریابی محتوا یا تبلیغ آن کنید درحالیکه کارآمد نخواهد بود.اگر چنین است، ایا شما مخاطبان درستی را هدف قرار داده اید؟ پس مطمئن شوید که درباره مخاطبان خود اطلاعات لازم را دارید در آن صورت است که اهدافتان درجهتی درست قرار دارد.تجارت الکترونیک در حال رشد کردن است اما مشتریانی نیزهستند که ترجیح میدهند از فروشگاه خرید کنند.


قیمت مناسب

قیمت گذاری محصولات میتواند کمی مشکل باشد، اگر قیمت محصول خیلی پایین باشد ممکن است مشتری فکر کند که شاید محصول کیفیت مناسبی ندارد، اگر قیمت محصول بسیار بالا باشد،آنها از جایی دیگر خرید خواهند کرد. میتواند عامل ان مالیات و هزینه حمل و نقل(ارسال) باشد که قیمت را به چالش میکشد.تحقیقات وآزمون وخطاها میتواند به شما برای قیمت گذاری درست وبدست آوردن مشتریان جدید و نگه داشتن مشتریان قدیمی کمک کند.


مترجم : آرزو طاهری

هرگونه کپی بدون ذکر سایت ،غیر قانونی و تابع قوانین فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران می باشد.

مرتبط با

اشتراک گذاری

Rating

8.29 ( 14 reviews)
جدیدترین مقالات