دات نت نیوک
بیشتر بدانیم....

قوانین 10 گانه در بازاریابی در شبکه های اجتماعی

قوانین 10 گانه در بازاریابی در شبکه های اجتماعی

1.قانون شنیدن

رسیدن به موفقیت با رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا مستلزم بیشتر گوش دادن و کمتر صحبت کردن است. خواندن مطالب آنلاین مخاطبان هدف خود و پیوستن به گفتگو با آنها برای اینکه بدانید چه چیزی برای آنها مهم است. تنها در این صورت است که میتوانید با ایجاد یک جرقه کوچک در گفتگو،انگیزه طرفداران خود را برای صحبت کردن ایجاد کنید.


2. قانون تمرکز کردن

بهتر است متخصص باشید تا اینکه اقیانوسی باشید به عمق 1 سانتیمتر. هدف یک شبکه اجتماعی قدرتمند با تمرکز بالا و استراتژی بازاریابی حرفه ای محتوا ، ایجاد یک برند قوی با فرصتی بهتر برای موفقیت است. این استراتژی گسترده قصد دارند همه مردم را تحت پوشش خدمات خود قرار دهد..


3.قانون داشتن کیفیت

کیفیت از کمیت پیشی میگیرد.داشتن مشتریانی بتعداد 100 نفر که به صورت انلاین درحال خواندن ، صحبت کردن و بحث و گفت و گو درباره محصول شما با همدیگر هستند بهتر است از 10000 نفر که هیچ نظری و یا گپ و گفتگویی با هم ندارند و بلافاصله هم پس از اولین تماس ناپدید شوند.


4. قانون صبور بودن

موفقیت در رسانه های اجتماعی و بازاریابی یک شبه اتفاق نمی افتد. شما برای به موفقیت رسیدن نیاز دارید در مسیر های طولانی صبورانه و با پشتکار قدم بگذارید.فراموش نکنید هر مسیر طول و دراز با برداشتن یک قدم آغاز می شود.


5.قانون متحد شدن

اگر شما تولید کننده محتوای فوق العاده با کیفیت بالا هستید، مخاطبین آنلاین شما ،محتوای شما را با مخاطبان خود در Instagram ،Face book ، LinkedIn ،یا در صفحات خود به اشتراک خواهند گذاشت و اینگونه با شما متحد خواهند شد..

این اشتراک گذاری وگفت و گو میتواند دریچه ای جدید برای ورود موتور های جست و جو مانند +Google برای پیدا کردن کلید واژه ها فراهم کند .این اشتراک گذاری مانند دریچه های ورودی در موتورهای جستجو هستند که می تواند هزاران لینک برای یافتن شما برای مردم ایجاد کند..


6.قانون تاثیر گذاری

پیدا کردن عوامل تأثیرگذار، مانند مخاطبان با کیفیت و به احتمال زیاد علاقه مند به محصولات شما، خدمات و کسب و کار شما نیازمند صرف وقت و تاثیرگذاری است. ایجاد رابطه ای قوی با افراد تاثیر گذار، مستلزم داشتن ارتباط موثر و کار کردن با مردم است.

اگر شما جایگاهی معتبر بعنوان یک مرکز اطلاع رسانی از اطلاعاتی بسیارمفید را کسب کرده اید، مخاطبین شما ممکن است این اطلاعات کاربردی را با دیگر طرفداران خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند، این کار میتواند کسب و کار شما را در خط مقدم ارتباطی با مخاطبان جدید بیشتری قرار دهد.


7.قانون ارزشمندی

اگر شما تمام وقت خود را صرفا بروی وب های اجتماعی (شبکه های اجتماعی) بگذارید تا محصولات و خدمات خود به طور مستقیم تبلیغ کنید باید بدانید مردم دیگر به حرف شما گوش نخواهند داد.شما باید گفتگو با مخاطبین خود را با محتویات با ارزشی همراه کنید. تمرکز بیشتر خود را در به وجود آوردن مطالب جذاب بگذارید تا تاثیر مطالب بر روابط شما با طرفداران شما بیشتر شود.در آن زمان، آن دسته از مردم را به یک عامل شتاب دهنده قدرتمند برای بازاریابی دهان به دهان برای بیزینس خود تبدیل خواهید کرد..


8.قانون تشکر و قدردانی

شما نمی خواهید کسی را که دور از دسترس شماست وآنلاین است را نادیده بگیرید و از دست بدهید.روابط یکی از مهم ترین بخش های موفقیت در بازاریابی رسانه های اجتماعی است، بنابراین همیشه قدردان افرادی باشید که دور از دسترس شما هستند.


9.قانون دسترسی

هرگز پس از انتشار مطالب برروی سایت و یا شبکه های اجتماعی خود ناپدید نشوید(از دسترس خارج نشوید)، نزدیک و در دسترس مخاطبان و طرفداران خود باشید.این بدان معناست که شما احتیاج دارید بطور مداوم محتویات جدیدی را منتشر کنید و یا در تعامل و گفتگو با مخاطبین و طرفداران خود باشد. طرفداران انلاین شما همیشگی نیستند، اگر شما برای هفته ها یا ماه ها در دسترس نباشید انها دیگر به شما اعتماد نمیکنند و برای شما جایگزین انتخاب خواهند کرد..


10.قانون معامله کردن

اگرشما محصول کسی را به اشتراک نمیگذارید یا درباره ان با کسی به گفت و گو نمی نشینید پس انتظاری نداشته باشید تا کسی برای شما همچین کاری کند. لذا باید تعامل و قانون معامله و تبادل اطلاعات و محتویات در شبکه های اجتماعی را به خوبی به سرانجام برسانید


مترجم : خانم آزاده طاهری

منبع : https://www.entrepreneur.com/article/218160

هرگونه کپی بدون ذکر سایت و مترجم ،غیر قانونی و تابع قوانین فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران می باشد.

مرتبط با

اشتراک گذاری

Rating

8.89 ( 19 reviews)
جدیدترین مقالات