دات نت نیوک
بیشتر بدانیم....

دیجیتال مارکتینگ چه کارهایی را انجام می دهد؟

دیجیتال مارکتینگ چه کارهایی را انجام می دهد؟

دیجیتال مارکتینگ چه کارهایی را انجام می دهد؟

بازاریابان دیجیتال مسئول اطلاع رسانی از نام تجاری از طریق تمام کانال های دیجیتال - که هر دو رایگان و پرداخت شده - هستند که در اختیار شرکت قرار می گیرند. این کانال ها عبارتند از رسانه های اجتماعی، وب سایت خود شرکت، رتبه بندی موتورهای جستجو، ایمیل، تبلیغات صفحه نمایش و وبلاگ شرکت. بازاریاب دیجیتال معمولا برای هر کانال بر روی یک شاخص کلیدی (KPI) تمرکز می کنند تا بتوانند به درستی عملکرد شرکت را در هر یک از آنها بسنجند.

بازاریابی دیجیتال امروزه وظیفه های زیادی انجام می دهند. در شرکت های کوچک، یک متخصص عمومی ممکن است در بسیاری از تاکتیک های بازاریابی دیجیتال که در بالا توضیح داده می شوند، متعلق به آن باشد. در شرکتهای بزرگتر، این تاکتیکها دارای متخصصین متعددی هستند که هرکدام فقط بر روی یک یا دو کانال دیجیتال برند تمرکز دارند.

در اینجا چند نمونه از این متخصصان وجود دارد:

SEOManager

مدیر SEO

KPIs اصلی: ترافیک ارگانیک

به طور خلاصه، مدیران سایتهای اینترنتی، کسب و کار را در رتبه بندی گوگل قرار می دهند. با استفاده از روشهای مختلف برای بهینه سازی موتورهای جستجو، این شخص می تواند به طور مستقیم با سازندگان محتوا کار کند تا اطمینان حاصل کند که محتویاتی که تولید می کنند در گوگل خوب عمل می کنند - حتی اگر این شرکت نیز این محتوا را در رسانه های اجتماعی منتشر کند.

Content-Marketing

متخصص بازاریابی محتوا

KPIs اصلی: زمان بر روی صفحه، تراکم کل وبلاگ، مشترکین کانال یوتیوب

متخصصین بازاریابی محتوا اغلب از تقویم وبلاگنویسی شرکت پیروی می کنند و یک استراتژی محتوا را نیز شامل می شوند که شامل ویدیو نیز می شود. این متخصصان اغلب با افرادی که در بخش های دیگر کار می کنند برای اطمینان از محصولات و کمپین های راه اندازی کسب و کار با محتوای تبلیغاتی در هر کانال دیجیتال پشتیبانی می کنند.

social-media

مدیر رسانه اجتماعی

نقش یک مدیر رسانه های اجتماعی از این عنوان آسان است، اما شبکه های اجتماعی که برای شرکت مدیریت می کنند، بستگی به صنعت دارد. از همه مهمتر، مدیران رسانه های اجتماعی یک برنامه ارسالی برای محتوای نوشته شده و تصویری شرکت ایجاد می کنند. این کارمند همچنین ممکن است با متخصص بازاریابی محتوا کار کند تا بداند کدام یک استراتژی را برای محتوا و در کدام شبکه اجتماعی ایجاد کند.

Marketing-Automation...

هماهنگ کننده اتوماسیون بازاریابی

هماهنگ کننده اتوماسیون بازاریابی کمک می کند تا نرم افزار را انتخاب و مدیریت کند که به کل تیم بازاریابی اجازه می دهد تا رفتار مشتریان خود را درک کند و رشد کسب و کار خود را بسنجد. از آنجا که بسیاری از عملیات بازاریابی شرح داده شده در بالا ممکن است به صورت جداگانه از یکدیگر اجرا شوند، مهم این است که شخص دیگری بتواند این فعالیت های دیجیتال را به کمپین های فردی گروه بندی کند و عملکرد هر کمپین را پیگیری کند.

Inbound-Marketing-vs...

بازاریابی درونگرا در مقابل بازاریابی دیجیتال: کدام یک؟

در یک نگاه، این دو به نظر مشابه است: در درجه اول هر دو آنلاین و نیاز به تمرکز برای ایجاد محتوای دیجیتال برای مصرف مردم دارد. پس تفاوت شان چیست؟

اصطلاح "بازاریابی دیجیتال" بین روش های بازاریابی (و یا آنچه که ما در حال حاضر به عنوان روش های ورودی و خروجی) اشاره می کنیم، تفاوت نمی کند. هر دو هنوز هم می توانند زیر چتر بازاریابی دیجیتال قرار بگیرند.

هدف تاکتیک های بیرونی دیجیتال قرار دادن پیام تبلیغاتی به طور مستقیم در مقابل بسیاری از مردم در فضای آنلاین - بدون در نظر گرفتن استقبال مردم است. به عنوان مثال، تبلیغات بنر صوری که در بالای بسیاری از وب سایت ها مشاهده می کنید، سعی می کنند یک محصول یا تبلیغ را بدون درخواست ببینند.

از سوی دیگر، بازاریاب هایی که تاکتیک های درونگرای دیجیتال را استخدام می کنند از محتوای آنلاین استفاده می کنند تا مشتریان خود را بر روی وب سایت های خود جذب کنند، با ارائه مطالب باارزش که برای آنها مفید است. یکی از ساده ترین و قدرتمند ترین دارایی های بازاریابی دیجیتال درونگرا، وبلاگ است که به وب سایت شما اجازه می دهد بر اساس شرایطی که مشتریان ایده آل خود را دنبال می کنند، سرمایه گذاری کنند.

در نهایت بازاریابی ورودی یک روش است که از دارایی های بازاریابی دیجیتال برای جذب و لذت بردن از مشتریان آنلاین استفاده می کند. از سوی دیگر، بازاریابی دیجیتال صرفا یک اصطلاح کلیدی برای توصیف تاکتیک های بازاریابی آنلاین از هر نوع ، صرف نظر از اینکه آنها در حال ورود یا خروج در نظر گرفته می شوند.

digital-marketing-wo...

آیا بازاریابی دیجیتال برای همه شرکت ها موثر است؟

بازاریابی دیجیتال می تواند برای هر کسب و کار در هر صنعت کار کند. صرف نظر از آنچه که شرکت شما به فروش می رساند، بازاریابی دیجیتال همچنان برای شناسایی نیازهای مخاطبان شما و ایجاد محتوای آنلاین با ارزش است. با این حال، این به این معنی نیست که همه شرکت ها باید راهبرد بازاریابی دیجیتال را به همان شیوه پیاده کنند.

بازاریابی دیجیتال B2B

اگر شرکت شما B2B باشد، تلاش های بازاریابی دیجیتال شما احتمالا بر روی نسل های آنلاین صورت می گیرد و هدف آن برای داشتن ارتباط با فروشنده است. به همین دلیل، نقش استراتژی بازاریابی شما جذب مشتریان خود از طریق وب سایت خود و حمایت از کانال های دیجیتال است.

فراتر از وب سایت شما، احتمالا تصمیم خواهید گرفت که تلاش های خود را بر روی کانال های متمرکز بر کسب و کار مانند LinkedIn که جغرافیای آنلاین است، تمرکز کنید.

بازاریابی دیجیتال B2C

در صورتی که شرکت شما از نظر کسب و کار به مصرف کننده (B2C) بستگی دارد به قیمت محصولات خود، احتمال دارد هدف از تلاش های بازاریابی دیجیتال شما جذب افراد به وب سایت شما و تبدیل آنها به مشتریان بدون نیاز به صحبت با یک فروشنده باشد.

به همین دلیل شما احتمالا کمتر به "رهبری" تمرکز کرده اید واین اغلب به این معنی است که ویژگی های محصول شما در محتویات شما در بازاریابی بیشتر از کسب و کار B2B است و شما ممکن است نیاز به استفاده از تماس های قوی تر (CTA) داشته باشید.

برای شرکت های B2C، کانال هایی مانند اینستاگرام و پینترست اغلب می توانند ارزشمند تر از پلتفرم های متمرکز بر کسب و کار LinkedIn باشند.

role-of-digital-mark...

مزایای بازاریابی دیجیتال چیست؟

بر خلاف بسیاری از تلاش های بازاریابی آنلاین، بازاریابی دیجیتال به بازاریاب ها اجازه می دهد تا نتایج دقیق را در زمان واقعی ببینند. اگر شما تا به حال یک آگهی در یک روزنامه قرار داده اید، می دانید که چقدر دشوار است که برآورد کنید که چه تعداد افراد واقعا به شما توجه کرده اند. هیچ راهی مطمئن برای دانستن اینکه آیا این تبلیغات برای هر گونه فروش در همه موارد بوده است، وجود ندارد.

از سوی دیگر، با بازاریابی دیجیتال، شما می توانید ROI تقریبا هر جنبه ای از تلاش های بازاریابی خود را اندازه گیری کنید.

:چند نمونه

Website-Traffic

ترافیک وب سایت

با استفاده از بازاریابی دیجیتال، می توانید تعداد دقیق افرادی که صفحه اصلی وب سایت تان را در زمان واقعی با استفاده از نرم افزار تجزیه و تحلیل دیجیتال را مشاهده کنید.

همچنین می توانید ببینید که تعداد صفحاتی که بازدید کرده اید،از چه دستگاهی و از کدام داده های تجزیه و تحلیل دیجیتال استفاده شده است.

این اطلاعات به شما کمک می کند تا اولویت بندی کانال های بازاریابی را برای صرف زمان کمتری بر اساس تعداد افرادی که از کانال ها به وب سایت شما هدایت می شود را ببینید. به عنوان مثال، اگر فقط 10٪ از ترافیک شما از جستجوی آلی است، می دانید که احتمالا شما نیاز به وقت بیشتر برای جستجوگرها برای افزایش این درصد دارید.

با بازاریابی آنلاین، بسیار دشوار است که قبل از تعامل با یک فروشنده یا خریدار بگویید چگونه افراد با برند شما ارتباط برقرار می کنند. با بازاریابی دیجیتال، می توانید الگوهای رفتار افراد را قبل از رسیدن به مرحله نهایی شناسایی کنید، به این معنی که می توانید تصمیمات آگاهانه تر در مورد نحوه جذب آنها به وب سایت خود را بیابید.

Content-Performance-...

عملکرد محتوا و تولید نسل

تصور کنید که شما یک بروشور محصول ایجاد کرده اید و آن را از طریق صندوق های پستی به مردم ارسال کرده اید این بروشور یک شکل از محتوا است. مشکل این است که شما نمیدانید که چند نفر بروشور خود را باز کرده یا چند نفر آن را به سطل زباله انداختند.

حالا تصور کنید که این بروشور را در وب سایت خود داشته باشید. شما می توانید دقیقا بفهمید که چه تعداد افراد صفحه های را مشاهده کردند و شما می توانید اطلاعات تماس کسانی که آن را با استفاده از فرم ها دانلود می کنند، جمع آوری کنید.

Attribution-Modeling

مدلسازی پیوند

استراتژی بازاریابی دیجیتالی همراه با ابزار و فن آوری های مناسب به شما امکان می دهد تا تمام فروش خود را با کسب و کار خود به اولین نقطه تماس دیجیتال مشتری ردیابی کنید.

ما از این مدل سازی پیوند استفاده می کنیم و همچنین به شما اجازه می دهد تا روند شناسایی کسب و کار افراد را بررسی و خرید کنید و به شما در تصمیم گیری های آگاهانه تر در مورد اینکه چه بخش هایی از استراتژی بازاریابی شما مورد توجه قرار می گیرند و چه بخش هایی از چرخه فروش شما نیاز به تصحیح است .

اتصال نقطه بین بازاریابی و فروش بسیار مهم است - با توجه به گروه Aberdeen، شرکت های با فروش قوی و هماهنگی بازاریابی نرخ رشد سالانه 20٪، در مقایسه با 4٪ کاهش درآمد برای شرکت های با هماهنگی ضعیف است. اگر شما با استفاده از فن آوری های دیجیتال می توانید مشتری خود را از طریق چرخه خرید بهبود بخشید، احتمالا به طور کلی در خط پایین کسب و کار شما مثبت است.

What-types-of-digita...

چه نوع محتوای دیجیتالی باید ایجاد کنم؟

نوع محتوا که ایجاد می کنید بستگی به نیازهای مخاطبان شما در مراحل مختلف است. شما باید با ایجاد شخصیت های خریدار (از این قالب های رایگان استفاده کنید یا makemypersona.com را امتحان کنید) برای شناسایی اهداف و چالش های مخاطبان خود در رابطه با کسب و کارتان و در سطح پایه، محتوای آنلاین شما باید با هدف کمک به آنها در دستیابی به این اهداف و غلبه بر چالش های آنها باشد.

از نظر قالب محتوا، چیزهای زیادی برای امتحان وجود دارد. در اینجا برخی از گزینه هایی که توصیه می کنیم در هر مرحله از سفر خریدار ارائه دهیم:

مرحله آگاهی

Blog-posts
  • پست های وبلاگ یک روش خوب برای افزایش ترافیک آلی خود با SEO قوی و کلمه کلیدی.                                                                                   
    Infographics(1)  
  • infographics بسیار شفاف است، به این معنی که آنها شانس خود را از طریق رسانه های اجتماعی پیدا می کنند زمانی که دیگران مطالب شما را به اشتراک بگذارند. (برای این که شروع به کار کنید، از این الگوهای متنوع رایگان دیدن     
short-movie
  • فیلم کوتاه قابل اشتراک گذاری هستند و می توانند به نام تجاری شما توسط مخاطبان جدید توسط میزبانی آنها در سیستم عامل هایی مانند YouTube کمک کنند.

مرحله توجه

  • کتابهای الکترونیکی به طور کلی جامع تر از یک پست وبلاگ یا infographic است، به این معنی که فرد بیشتر احتمال تبادل اطلاعات تماس خود را برای دریافت آن دارد.
  • گزارش های تحقیقاتی: برای صنعت شما می تواند برای مرحله آگاهی کار کند زیرا آنها اغلب توسط مطبوعات رسانه ها یا صنعت مورد توجه قرار می گیرند.
  • وبینارها: همانطور که آنها یک فرم دقیق تر و تعاملی از محتوای ویدئویی هستند، وبینارها جامع تر از یک پست وبلاگ یا ویدئو کوتاه هستند.

مرحله تصمیم گیری

  • مطالعات موردی: در وب سایت شما می تواند یک فرم موثر برای محتوا برای کسانی باشد که تصمیم به خرید می گیرند، زیرا این امر به شما کمک می کند بر تصمیم خود تاثیر مثبت داشته باشید.
  • مشتریان: اگر مطالعات موردی مناسب برای کسب و کار شما نباشد، توصیفات کوتاه در اطراف وب سایت شما یک جایگزین خوب است. برای مارک های B2C، نظر سنجی ها را در نظر بگیرید. اگر شما یک نام تجاری لباس هستید، ممکن است این عکس ها از عکس هایی از نحوه ساخت لباس های پیراهن یا لباس های دیگر باشد که از یک هشتگ مارک داراستفاده می کنند.
ROI

بعد چه مدت طول نتایج محتویات را مشاهده می کنم؟

با بازاریابی دیجیتال، اغلب می توانید می توانید نتایج را بسیار سریعتر از آنچه که ممکن است در بازاریابی آفلاین مشاهده کنید، زیرا اندازه گیری ROI آسان تر و مقیاس و کارآیی استراتژی به بازاریابی دیجیتال بستگی دارد.

اگر وقت خود را برای ایجاد مخاطبین خریدار جامع برای شناسایی نیازهای مخاطبان خود صرف می کنید و برای ایجاد جذابیت و تبدیل آنها به محتوای آنلاین کافی تمرکز میکنید، احتمالا در شش ماه اول نتایج قوی خواهید یافت.

اگر تبلیغات پرداخت شده بخشی از استراتژی دیجیتال شما باشد، این نتایج حتی سریعتر می شود، اما توصیه می شود که با استفاده از محتوا، جستجوگرها و رسانه های اجتماعی برای موفقیت درازمدت و پایدار، ساختن دستاوردهای ارگانیک (یا "رایگان") تمرکز کنید.

budget

آیا من نیاز به یک بودجه بزرگ برای بازاریابی دیجیتال دارم؟

مثل هرچیزی این بستگی به عناصر بازاریابی دیجیتالی شما دارد که می خواهید به استراتژی خود اضافه کنید.

اگر شما تمرکز بر تکنیک های درونگرا مانند جستجوگرها، رسانه های اجتماعی و ایجاد محتوا برای یک وب سایت موجود کنید، خبر خوبی است که شما به هیچ وجه نیازی به بودجه زیادی ندارید. با بازاریابی درونگرا، تمرکز اصلی در ایجاد محتوای با کیفیت بالا است که مخاطبان شما می خواهند مصرف کنند، مگر اینکه شما قصد دارید که این کار را خارج از منزل انجام دهید، تنها سرمایه گذاری که نیاز دارید زمان است.

با تکنیک های خارجی مانند تبلیغات آنلاین و لیست های خرید ایمیل، بدون شک هزینه ای وجود دارد. آنچه که هزینه می کند، به نوع دیدی که می خواهید به عنوان یک نتیجه از تبلیغات دریافت کنید.

به عنوان مثال، برای پیاده سازی PPC با استفاده از Google AdWords، شما در برابر سایر شرکت های صنعت خود را در بالای نتایج جستجوی گوگل برای کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود قرار دهید. بسته به رقابت کلمات کلیدی، این می تواند به طور منطقی مقرون به صرفه و یا بسیار گران قیمت باشد، به همین دلیل است که تمرکز بر ساختن دستاوردهای آلی خود را نیز مناسب می گذارد.

mobile-marketing

چگونه بازاریابی موبایل در استراتژی بازاریابی دیجیتال من قرار می گیرد؟

یکی دیگر از مولفه های کلیدی بازاریابی دیجیتال بازاریابی تلفن همراه است. در واقع، استفاده از گوشی های هوشمند به طور کلی 69٪ زمان صرف مصرف رسانه های دیجیتال در ایالات متحده است، در حالی که مصرف رسانه های دیجیتال مبتنی بر دسکتاپ کمتر است و ایالات متحده هنوز بزرگترین طرفدار تلفن همراه در مقایسه با سایر کشورها نیست .

این به این معنی است که بهینه سازی آگهی های دیجیتال، صفحات وب، تصاویر رسانه های اجتماعی و سایر دارایی های دیجیتال برای دستگاه های تلفن همراه ضروری است. اگر شرکت شما دارای یک برنامه تلفن همراه است که کاربران را قادر می سازد تا با نام تجاری خود ارتباط برقرار کنند یا محصولات خود را خریداری کنند، برنامه شما نیز زیر چتر بازاریابی دیجیتال قرار می گیرد.

افرادی که با شرکت شما به صورت آنلاین از طریق دستگاه های تلفن همراه ارتباط برقرار می کنند باید تجربیات مثبتی بر روی دسکتاپ داشته باشند. این به معنای اجرای یک طراحی وب سایت برای موبایل است. همانطور که برای تصاویر رسانه های اجتماعی شما مهم است همیشه در هنگام ایجاد آنها به عنوان یک کاربر تلفن همراه در نظر بگیرید زیرا ابعاد تصویر در دستگاه های تلفن همراه کوچکتر است، به این معنی که متن را می توان برش داد.

راه های بسیاری وجود دارد که می توانید دارایی های بازاریابی دیجیتال خود را برای کاربران تلفن همراه بهینه سازی کنید و در هنگام اجرای هر استراتژی بازاریابی دیجیتال، این مهم است که چگونه تجربیات را در دستگاه های تلفن همراه ترجمه کنید.

مرتبط با

اشتراک گذاری

Rating

10.00 ( 1 reviews)
جدیدترین مقالات
صفحه 1 از 6 ابتداقبلی [1]2345 انتها