دات نت نیوک
بیشتر بدانیم....

بهترین زمان ایجاد کسب و کار خود در اینترنت

بهترین زمان ایجاد کسب و کار خود در اینترنت

یک از گزینه ها این است که زندگی freelance را کنار گذاشته و به فکر تاسیس کسب و کار خود باشید. این یک تصمیم بزرگ و در عین حال جالب است. زیرا در این صورت شما می توانید تیمی از افراد حرفه ای را برای رسیدن به اهداف خود برگزید و تمرکز خود را بر روی کاری که به آن علاقه دارید بگذارید. البته در این مرحله برخی ترجیح می دهند که جهت جذب مشتریان بزرگ اقدام به بازاریابی برای شرکت طراحی سایت خود کرده و برخی دیگر نیز در کسب و کار خود به فکر ایده پردازی و اقدام جهت طراحی سایت هستند.

در این مقاله از سلسله مقاله های طراحی وب سایت که برای شما طراحان وب سایت عزیز گرد آوری نموده ایم قصد داریم تا شما را در مورد چگونه تشکیل دادن یک کسب و کار درست آشنا نموده و راهنمایی های لازم را در این زمینه به شما بدهیم.

 

چرا باید به فکر تاسیس کسب و کار بود؟

 

چند دلیل برای این مورد وجود دارد که در زیر به توضیح آنها می پردازیم:

 • وجود یک شرکت طراحی سایت به شما کمک می کند تا کسب و کارتان رونق یابد. این در حالی است که شما به عنوان یک freelance درآمدتان محدود به ساعاتی است که به کار اختصاص می دهید.
 • وجود یک شرکت طراحی به شما کمک می کند تا مهارت های جدیدی را بیاموزید. این در حالی است که شما به عنوان یک freelance بارها و بارها پروژه هایی یکسان را انجام و تحویل می دهید.
 • وجود یک شرکت طراحی وب سایت به شما کمک می کند تا پروژه هایی بزرگتر را بدست گرفته و انجام دهید. در حقیقت شما در قالب تیمی فعالیت می کنید که این امکان را به شما می دهد تا پروژه هایی بزرگ را دریافت نموده و درآمد شما نیز به مراتب بالاتر خواهد رفت.
 • در یک شرکت طراحی وب سایت شما می توانید مسئولیت ها را مابین اعضا تقسیم نمایید اما فردی که بصورت freelance فعالیت می کند بایستی مسئولیت تمام وظایف را شخصا بر عهده بگیرد.

اگر تصمیم شما تاسیس یک شرکت طراحی است، در زیر استانداردهایی ارائه شده که در پیشبرد اهداف شما مهم می باشند.

از زمانی که شرکت طراحی وب سایت خود را تاسیس نموده اید می توانید آنگونه که مد نظر شماست در آن فعالیت نمایید. آیا خواهان این هستید که مشتریانی در سرتاسر دنیا داشته باشید؟ آیا منحصرا تمایل به فعالیت در دنیای مجازی را دارید؟ آیا تمایل دارید با ظاهری ابرقهرمانانه در نشستی با مشتریان خود روبرو شوید؟ کسی مانع شما نیست.

یک ایده خوب با پذیرش طیف وسیعی از کارها آغاز خواهد شد. برای آنکه پول به سمت شما سرازیر شود تمام گزینه های بر روی میز است. همانگونه که در طی دو یا سه سال تلاش می کنید تا به کسب و کار خود رونق بدهید می توانید بر روی مسائل مورد علاقه خود تمرکز نموده و دست به ایجاد پکیج هایی زده تا بتوانید پروژه های بیشتری که علاقه به انجام آنها دارید بدست آورید.


نام تجاری (Branding)

به عنوان طراح اولین مورد که باید به آن توجه نمایید، ایجاد یک نام تجاری است. یک شرکت طراحی نیازمند یک نام تجاری متمایز از نام شما و کسب و کار freelance شما می باشد. در این راستا بایستی دقت زیادی در انتخاب نام نمایید و سپس اقدام به طراحی و ایجاد کارت ویزیت، طراحی سایت و ایجاد ضمانت هایی برای بازاریابی مرتبط با نام تجاری خود نمایید. به این موضوع فکر کنید که قصد دارید تا شرکت طراحی وب سایت شما چگونه معروف شود.


در اینجا نکاتی برای انتخاب نام تجاری شما ارائه شده است:

 • به نام تجاری کسب و کارهای مرتبط با کسب و کار خود نگاهی بیندازید و 5 نام از میان آنها را یادداشت نموده و هر کدام از آنها را در سه کلمه به دلخواه خود توصیف نمایید. این کار به شما کمک می کند تا نامی منطبق با کسب و کار خود بیابید.
 • نام شرکت طراحی وب سایت شما باید قابل حفظ کردن بوده و در پس خود دارای معنا و مفهوم باشد. اگر هدف شما فروش محصولاتی خلاقانه است شما به نامی خلاقانه نیازمندید. 10 نام را نوشته و از دوستان و آشنایان خود بخواهید نام های مورد علاقه خود را از میان آنها انتخاب کنند.
 • به این بیاندیشید که این نام قرار است چه حسی را در مشتری ایجاد نماید. آیا می خواهید که نام شرکت طراحی شما یکی از موارد زیر را در ذهن مشتری تداعی کند؟
 • خلاقیت، کلاسیک، فاخر، غیر معمول، مضحک.
 • نام تجاری خود را ساده و مستقل از زمان انتخاب نمایید. هیچ چیز بدتر از این نیست که هر چند سال یکبار اقدام به تغییر نام تجاری شرکت و وب سایت خود نمایید، زیرا این مورد موجب محو شدن آن می شود. پس به دنبال گزینه هایی پایدار باشید.
 • از این مورد اطمینان حاصل نمایید که نام تجاری به شما اجازه گسترش می دهد. بصورت مثال انتخاب روبرو انتخابی اشتباه است: "دو طراح سایت و سگ آنها". اگر شما در این حالت بخواهید طراح دیگری را به تیم اضافه کنید باید نام تجاری را نیز تغییر دهید.

طراح سایتی به نام Shauna Haider اقدام به تاسیس شرکت طراحی وب سایت خود (به نام Branch) نموده است. او مقاله جالبی در رابطه با روندی که برای تاسیس شرکت خود پیموده را ارائه داده است.


تیم خود را جمع آوری کنید

شرکت طراحی خوب توسط یک تیم اداره می شود. اگر فرض کنیم که شما ناخدای این کشتی باشید، به چه افرادی نیازمندید؟ برخی از گزینه ها بصورت زیر است:

به یاد داشته باشید که شما یک شرکت طراحی تازه تاسیس می باشید و لزوما نیازی به استخدام کارمندان تمام وقت و اجاره دفتر ندارید و می توانید کسب و کار خود را آنگونه که می پسندید شکل دهید. برای بسیاری از freelancer ها که رو به تاسیس شرکت طراحی وب سایت می آورند این مورد به معنی جمع آوری تیمی از طراحان همکاری است که به آنها اعتماد دارید و می توانید در پروژه هایی که به آنها نیاز دارید با آنها ارتباط برقرار نمایید. با ابزارهای آنلاین ردیابی های زمانی و مدیریت پروژه شما می توانید کارمندان و مشتریان خود را در هر زمان و هر مکانی بررسی و همگام سازی نمایید.

 • مدیریت حسابداری
 • حسابدار و دفتردار
 • دستیار تولید
 • دستیار Admin
 • طراحان سایت

مدیریت اصولی و مرتب

با یک تیم که همه در کنار هم و در یک محیط فعالیت می کنند شما نیاز به مدیریت مشاغل و اطمینان از زمان اختصاص یافته به هر کار برای درست انجام شدن آن دارید. هیچ چیزی سریعتر از دست کم گرفتن کار، موجب سقوط یک کسب و کار نمی شود. زیرا شما نمی تونید بدقت زمان را مدیریت نمایید.

اکثر کسب و کارهای جدید به دنبال نرم افزارهای cloud-based برای حل مشکل مدیریت پروژه هستند. سیستم آنلاین مزایایی دارد که در زیر به آنها اشاره می نماییم: قیمت گذاری بر پایه اشتراک ماهیانه است که این سیستم از سیستم پرداخت سالیانه قابل قبول تر است.

در هر کجایی از دنیا که باشید می توانید کار نمایید. این کار به شما قدرت ایجاد یک شرکت طراحی وب سایت مستقل از مکان و مدیریت یک تیم از افراد که در سرتاسر دنیا هستند را می دهد.

سیستم های Cloud-based امکان ثبت و ذخیره اطلاعات تنها با چند کلیک را به شما داده و موجب شده تا به سرعت بتوانید به فعالیت اعضای تیم نظارت کنید.


ایجاد کسب و کار خود

چه تفاوت هایی برای یافتن کار جدید در زمانی که شرکت طراحی خود را تاسیس نموده اید با زمانی است که بصورت freelancer فعالیت می نمودید؟

در حقیقت تفاوتی وجود ندارد. فقط شما در قالب یک شرکت طراحی و تیم این قدرت را دارید که به سمت کارهای بزرگتر خیز بردارید. به مشتریان فعلی و قدیمی خود ایمیل ارسال نموده و به آنها اطلاع دهید که از این به بعد شما در قالب یک شرکت طراحی سایت فعالیت می نمایید و به آنها توضیح دهید که کیفیت سرویس دهی شما نسبت به قبل تغییر نکرده است و در حال حاضر می توانید بر روی حجم بیشتری از پروژه ها تمرکز کنید.

ایجاد یک شرکت طراحی سایت کاری بس دلهره آور است اما در عین حال گذاری است هیجان آور برای طراحان وب سایت به صورت freelancer هایی که قصد حداکثر استفاده از توانایی هایشان را دارند. در حقیقت این گونه از فعالیت های طراحی سایت مزایای زیادی نسبت به حالت freelance دارد و به شما امکان می دهد تا به سمت پروژه های طراحی سایت که همواره در ذهن خود می پروراندید کوچ کنید.


مرتبط با

اشتراک گذاری

Rating

8.82 ( 11 reviews)

نظرات

 • طراحی یه فروشگاه های اینترنتی چقدر هزینه داره؟شما خودتون شریک میشوید؟؟ 09360938503
  1395/02/30 03:51:30 ب.ظ پاسخ
  • @M_ahio: هزینه طراحی وب سایت متفاوته و بستگی به نیاز و درخواست مشتری متغیره .پس از جلسه تحلیل نیازمندیها ،هزینه هم اعلام میشه. راجه به سوال دوم شما،بله اگر شما طرح توجیهی مناسبی برروی وب دارید میتونیم با هم جلسه ای داشته باشیم یا براتون پیاده سازی میکنیم و یا با شما شریک میشم. info@webtrends.ir
   1395/03/20 11:45:22 ق.ظ پاسخ

ارسال یک نظر

جدیدترین مقالات
صفحه 1 از 6 ابتداقبلی [1]2345 انتها