بازاریابی محتوایی

با بازاریابی محتوا، مشتریان شما را به عنوان یک منبع معتبر خواهند شناخت.

تولید‌محتوا و فراتر از آن بازاریابی محتوا را باید نقطه عطف دیجیتال مارکتینگ دانست. محتوای با کیفیت تا ۷۰٪ در افزایش مشتری نقش دارد به همین دلیل است که امروزه، تکیه زیادی بر انواع محتوای متنی، تصویری، ویدئویی و صوتی وجود دارد. سایت‌هایی با محتوای باکیفیت و قوی‌، سایت‌های موفق‌تری خواهند بود.

بازاریابی محتوایی
افزایش بازدید از سایت

افزایش بازدید

تولید محتوای با کیفیت می تواند باعث افزایش ترافیک در سایت شود.

جذب مخاطب

جذب مخاطب

محتوای با کیفیت، میتوانید مخاطب را از گوگل به سایت خود جذب کنید.

افزایش فروش

افزایش فروش

محتوای با ارزش، سبب افزایش اعتماد مخاطب شده و فروش را بالا خواهد برد.

هدفمند

هدفمند

متناسب با پرسونای مخاطب خود، هدفمند محتوای با کیفیت تولید کنید.

اهمیت بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی باعث افزایش اعتبار برند​

جذب مخاطبان بیشتر

مطالبی مفید، سرگرم‌کننده و جذاب تولید کنید که باعث شود مخاطبان مشتاقانه با شما وقت بگذرانند.

بازاریابی محتوایی باعث جذب مخاطبان بیشتر می شود

افزایش اعتبار برند

با ایجاد محتوای مرتبط و آموزنده، تبدیل به یک منبع معتبر شوید برای هر آنچه که به تجارت شما مربوط است.

بازاریابی محتوایی باعث هدفمندی در جذب مخاطب می شود

هدفگیری مشتریان واقعی

کسانی را به سمت خود جذب کنید که به زمینۀ کاری شما علاقه‌مند هستند و نیازمند خدمات شما می‌باشند.

مراحل بازاریابی محتوایی

 

آشنایی با حوزه فعالیت کسب و کار و اهداف شما، به ما کمک می‌کند تا محتوای مرتبط‌تر، بهتر و موثرتری برای شما تولید کنیم.

استراتژی محتوای شما در قالب یک مستند ارائه خواهد شد. در این سند استراتژی محتوا، با جزئیات کامل به تعیین حیطه موضوعی، زبان ارایه، ارتباط مفاهیم با یک‌دیگر، هدف از تولید محتوا، حجم محتوا، فرمت‌ها، روش‌های انتشار، روش‌های ترویج و سنجه‌های رسیدن به اهداف پرداخته می‌شود.

پس از تعیین استراتژی، برنامه عملیاتی نوشتن را شروع می‌کنیم. در این بخش به‌طور دقیق به جزئیات روش انجام کار پرداخته می‌شود. اینکه چه مواردی باید در مسیر تولید محتوا رعایت شود؛ چگونه منتشر شود؛ در چه زمانی منتشر شود؛ چه تعدادی منتشر شود؛ و… همگی در بخش عملیاتی برنامه‌ریزی تولید محتوا مشخص خواهد شد.

تقویم محتوا در قالب یک جدول، به‌طور دقیق زمان‌بندی تولید و انتشار عناوین انتخاب شده را مشخص خواهد کرد. در این جدول ممکن است بنابر نیاز پروژه اطلاعات دیگری از جمله منابع مورد استفاده، نویسنده، منتشر کننده، انتشار در شبکه‌های اجتماعی و… نیز مشخص شود.

در نهایت فرآیند اجرایی مدنظر بر اساس برنامه‌های تهیه شده آغاز می‌شود. رعایت اصول نگارشی، رعایت سئوی محتوا، استفاده از زبان ساده و جذاب، دقت در درستی اطلاعات ارائه شده و در نهایت تلاش مداوم برای درگیر کردن مخاطب با محتوا، از جمله مواردی است که در پروسه تولید محتوای متنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

راهکار های ما در بازاریابی محتوایی

طراحی استراتژی محتوا

استراتژی محتوا درواقع یک برنامه ریزی برای تولید و ارائه آن به مخاطب هدف است که پس از بررسی کسب و کار شما توسط ما طراحی و سپس محتوای بومی و تخصصی توسط تیم شما تولید می‌شود.

تولید و توزیع محتوا

با بالاترین سطح کیفیت، در کانال‌های دیجیتال وب سایت شما به تولید محتوای متنی و چند رسانه‌ای خواهیم پرداخت و مطمئن می‌شویم محتوای شما هم برای کاربر و هم برای جستجو بهینه باشد.

مشاوره و آموزش

پارسووب برای تیم بازاریابی محتوای شما کلاس آموزشی و مشاوره بازاریابی محتوایی برگزار می‌کند تا مهارت‌های لازم برای ایجاد محتوای تاثیرگذار و بهینه‌سازی آن برای کاربر و سئو را آموزش ببینند.

مشاوره تخصصی بازاریابی محتوایی بگیرید

برای دریافت مشاوره و اطلاع از تعرفه‌ی خدمات فرم زیر ا تکمیل نمائید.

سوالات متداول بازاریابی با محتوا

سوالات استراتژی محتوایی، تولید محتوا

هدف اصلی ما از تولید محتوا در سایت، پاسخگویی به نیازهای مخاطبینی در اینترنت است که ممکن است در آینده مشتری خدمات ما بشوند. در واقع، شما با تولید محتوای ارزشمند در حوزه کسب و کاری که دارید، علاوه بر آنکه تبدیل به یک مرجع تخصصی در زمینه کاری خود خواهید شد، اعتماد کاربران را نیز جلب خواهید کرد و همزمان گوگل نیز اعتبار سایت شما را افزایش می‌دهد. نتیجه تمامی این اتفاقات خوب، چیزی جز افزایش روزافزون مشتری نیست! مشتریانی که شما را به عنوان متخصص حوزه کسب و کارتان می‌شاسند و حتی حاضرند شما را به دیگران نیز معرفی کنند.

شک نکنید! تولید محتوا یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که جهت بهبود سئوی سایت خودتان باید انجام دهید. برای آنکه گوگل به شما اعتماد کند و رتبه سایت شما را افزایش دهد، باید مطمئن شود که هدف شما پاسخگویی جامع و شفاف به نیازها و سوالات کاربران است. تنها در این صورت است که گوگل تصمیم می‌گیرد تا رتبه بهتری به سایت شما بدهد و شما را به عنوان سایتی معتبر و مفید به کاربران خود پیشنهاد دهد. به خاطر داشته باشید که اولویت گوگل رضایت کاربران است، بنابر این سیستم خود را به گونه‌ای توسعه داده تا بهترین و ارزشمندترین سایت‌ها را به کاربران معرفی کند. بر این اساس تولید محتوای ارزشمند، مفید، جذاب و البته اصولی، یکی از مهم‌ترین شاخص‌های گوگل برای تعیین رتبه صفحات سایت شما در نتایج جستجو می‌باشد.

شما بهتر از هر کس دیگری پاسخ این سوال را می‌دانید! حتما تا به حال نیازهای خود را در گوگل جستجو کرده‌اید و صفحات و سایت‌های مختلف را دیده‌اید که هر یک به نحوی سعی کرده‌اند تا به سوالات شما پاسخ دهند. قطعا برخی از این سایت‌ها نظر شما را بیش از سایرین جلب کرده است. چرا؟! یکی از مهم‌ترین دلایل آن، مطابقت نیاز شما با محتوای تولید شده در آن سایت می‌باشد. در واقع، سایت توانسته بطور مشخص به نیاز شما پاسخ دهد. دلیل دوم، جذابیت محتوای نگارش شده می‌باشد. همه این‌ها را در کنار لحن صمیمی، بیان ساده و روان مفاهیم، استفاده درست از تصاویر، خوانایی بالا و … بگذارید. در نهایت هم باید اصولی را در نگارش این محتوا رعایت کنید تا گوگل هم بتواند محتوای شما را بفهمد. همه مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم، عناصر نگارش یک محتوای ارزشمند و مفید از نظر کاربران و همزمان گوگل محسوب می‌شوند.

بدیهی است که یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت ما در هر زمینه‌ای، داشتن یک برنامه و نقشه راه هدفمند و روشن است. تولید محتوا هم از این قاعده مستثنی نیست. داشتن یک برنامه استراتژی به شما کمک می‌کند تا دید بهتر و روشن‌تری به بازار خود داشته باشید، نیاز مخاطبان خود را بشناسید و تولید محتوای خود را به هدفمندترین شکل ممکن انجام دهید.

مشاهده ویدیو بازاریابی محتوایی

جهت دانلود رایگان فیلم بازاریابی محتوایی، ایمیل خود را وارد کنید تا لینک دانلود به ایمیل شما ارسال شود.

اگر سوالی دارید از کارشناسان ما بپرسید

اگر همچنان پرسشی دارید می توانید از کارشناسان ما بپرسید و پاسخ آنرا در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید.

اسکرول به بالا