تبلیغات در گوگل ادز

گوگل ادز تبلیغات شما را به مخاطبانی نمایش میدهد که به محصولات و یا خدمات شما علاقه‌مند هستند. در این روش از تبلیغات، تبلیغ شما بر اساس جستجوی عبارت‌های مشخص در صفحه اول گوگل به کاربران نمایش داده خواهد شد.

شما فقط به ازای کلیک روی تبلیغ و ورود کاربر به وب سایت پول پرداخت می‌کنید.

بنابراین تبلیغ شما کاملا به صورت هدفمند به نمایش در خواهد آمد. تبلیغات گوگل به خاطر نرخ بازگشت سرمایه مناسب، به شدت مورد توجه کسب و کارها قرار گرفته است.

تبلیغات در گوگل ادز
آگاهی از برند

افزایش آگاهی از برند

اگر شما به تازگی برند خود را ثبت کرده اید، تبلیغات کلیکی می‌تواند بطور هدفمند در جهت معرفی کسب و کار و برندتان کمک کند

بازگشت سرمایه یا ROI

بیشترین نرخ بازگشت سرمایه

میانگین نرخ ROI در تبلیغات گوگل حدود ۷۰۰٪ است! که حاصل ۲۴۶ میلیون کاربر روزانه که حدود ۳.۵ میلیارد در روز با این تبلیغات تعامل می کنند

رقابت یکسان با رقبای بزرگ

۵۰٪ کسب و کارهای کوچک از گوگل ادز استفاده می کنند. نیازی به بودجه زیاد برای شروع نیست فقط تبلیغات گوگل را در برنامه خود بگذارید

افزایش بازدید اورگانیک

افزایش ترافیک ارگانیک

طبق تحقیقات انجام شده نرخ تبدیلی که از تبلیغات PPC به دست می آید چیزی حدود ۲ برابر نرخ تبدیل حاصل از ترافیک معمولی است

ویژگی های تبلیغات در گوگل

تبلیغات در گوگل ادز

تبلیغات گوگل سریعتر از سئو

با google ads یا همان تبلیغات گوگل خیلی راحت و در کمترین زمان باعث افزایش لید(سرنخ) وب سایت و ترافیک سایت خواهید شد درصورتیکه برای افزایش ترافیک ارگانیک سایت(سئو) نیاز به یک تیم ۳ تا ۵ نفر و زمان حداقل ۶ماه نیاز خواهید داشت. 

تبلیغات در گوگل ادز

بهترین روش بازاریابی مجدد

بازاریابی مجدد که توسط گوگل ادوردز انجام می شود باعث می شود تا کاربرانی را که به کسب و کار شما علاقمند بوده اند و قبلا از وب سایت شما بازدید کرده اند را راحت تر پیدا کنید. احتمال خرید در این نوع مشتری های بازگشت مجدد بیشتر از کاربران بازدید اولی است.

تبلیغات در گوگل ادز

یافتن مشتری‌های محلی

افرادی که با تلفن های همراه و یا حتی لپ تاب های خود سرچ می‌کنند، می‌توانند تبلیغات شما که در نزدیکی آنها هستید را ببینند. برای این کار می‌توان از سرویس تبلیغات گوگل برای نمایش تبلیغات برای افراد نزدیک در محل زندگی خود استفاده کنید.

خدمات گوگل ادز پارسو وب

هر زمان سوالی داشتید، می‌توانید روی ما حساب کنید. ما بدون هیچ چشم‌داشتی، دانش و تجربه خود را با شما سهیم خواهیم شد.

شما یک اکانت اختصاصی خواهید داشت و خودتان می‌توانید آمار دقیق را مشاهده و کمپین‌ها را مدیریت کنید.

کمپین‌های گوگل ادز با تحقیق کلمات کلیدی اگر به درستی اجرا شود، بسرعت نتیجه بخش خواهد شد.

با استفاده از تبلیغات داینامیک، کاربر را مستقیماً به صفحه محصول مورد نظرش هدایت و شانس فروش را بیشتر کنید.

اندازه‌گیری کنید که دقیقاً کدام یک از کلمات کلیدی به فروش منجر می‌شوند و سپس هزینه‌ها را بر اساس آن‌ها بهینه کنید.

تعداد نصب اپلیکیشن خودتان را با هزینۀ منطقی به ازای نصب یا عمل درون برنامه‌ای افزایش دهید.

بنر و ویدئو تبلیغاتی خود را از طریق میلیون‌ها سایت (شامل یوتیوب و جیمیل) به کاربران نمایش دهید.

ما می‌دانیم که پول شما بدون زحمت به‌دست نیامده است؛ پس مسئولیت داریم بهترین نتایج را برای شما بگیریم.

مراحل اجرای تبلیغات گوگل

سفارش اکانت

اولین قدم بعد از مشاوره با پارسو وب، سفارش حساب کاربری است. با قبول قوانین و مقررات مربوط به تبلیغات، اکانت خود را ثبت می‌کنید.

بررسی و آنالیز

ما متناسب با کسب و کار، بازار هدف و رقبا، وب‌سایت شما را بررسی کرده و با آنالیز صفحات فرود برای بهتر اجرا شدن تبلیغات شما تلاش می‌کنیم.

اجرا و مدیریت کمپین

بر اساس نتایج به دست آمده از آنالیزها، کمپین تبلیغاتی گوگل شما را اجرا و با متناسب با بودجه‌بندی کمپین های شما را مدیریت می کنیم.

مشاوره تخصصی تبلیغات گوگل

برای دریافت مشاوره و اطلاع از تعرفه‌‌ی خدمات فرم زیر ا تکمیل نمائید.

سوالات متداول تبلیغات در گوگل

برخی پرسش‌های متداول، که شما مطرح کره اید و متخصصین گوگل ما پاسخ داده‌اند

هنگامی که شما در گوگل یک عبارت را جستجو می‌کنید، در بالا و پایین صفحه، شاهد نتایجی خواهید بود که همراه با کلمه Ad (یا تبلیغ) نمایش داده شده‌اند. اینها تبلیغات گوگل هستند و با نتایج طبیعی جستجو فرق دارند. وب‌سایت‌هایی که به شکل تبلیغ در نتایج نمایش داده می‌شوند، بابت هر کلیک کاربران هزینه‌ای می‌پردازند.

اما آیا این نوع تبلیغات موثر هستند؟ جواب قطعی است: بله! تبلیغات گوگل تنها زمانی نمایش داده می‌شود که یک کاربر اقدام به جستجوی کلمات کلیدی شما (یعنی جستجوهای مرتبط با کسب و کار شما) کند. به علاوه، در تبلیغات گوگل، فقط زمانی از شما هزینه کم می‌شود که کاربر بر روی تبلیغ شما کلیک کند. این دو مساله باعث بازدهی فوق‌العاده بالای ادوردز شده است.

اگر شما یک کسب و کار اینترنتی دارید، شکی نیست که با تبلیغات گوگل می‌توانید فروش خود را افزایش دهد. با اینحال، ما بارها دیده‌ایم که تبلیغات به دلیل عدم وجود مدیریت درست، فقط باعث هدر رفتن وقت و هزینه شده است. پس اگر قصد دارید از این روش تبلیغاتی برای افزایش فروش خود استفاده کنید، حتماً باید از تخصص آژانسی که با آن کار می‌کنید مطلع شوید.

برای تبلیغات در گوگل ادوردز، تنها چیزی که لازم دارید یک وب‌سایت است. البته، پسوند این وب‌سایت نباید ir. باشد. هر پسوند دیگری غیر از ir. مشکلی ندارد.

در صورتی که دامنه شما متعلق به ایران است، برای تبلیغ دادن در گوگل می‌بایست یک دامنه غیر از ir. ثبت کنید و سایت خود را بر روی این دامنه نیز بالا بیاورید. توجه داشته باشید که این دامنه به هیچ وجه نباید کاربر را به دامنه ir. شما منتقل کند و می‌بایست یک سایت مستقل بر روی آن وجود داشته باشد. در ضمن، خوب است که این سایت را در حالت noindex قرار دهید تا در نتایج طبیعی گوگل نمایش داده نشود و تداخلی با سایت اصلی شما ایجاد نکند.

توجه داشته باشید که در صورت ریدایرکت کردن دامنه، ممکن است سایت شما توسط گوگل تعلیق شود و مجبور باشید تا چند هفته برای باز شدن آن تلاش کنید.

گوگل دو نوع مختلف تبلیغ در اختیار کاربران قرار داده است. اولین نوع که تبلیغات در جستجو (Search Ads) نام دارد، تبلیغاتی است که در خود جستجوهای گوگل به صورت متنی نمایش داده می‌شود. دومین نوع نیز تبلیغات نمایشی (Display Ads) می‌باشد که در وب‌سایت‌های مختلف طرف قرارداد با گوگل نمایش داده می‌شود و می‌تواند حاوی محتوای چند رسانه‌ای هم باشد.

هزینه هر کلیک شما هنگام تبلیغ در گوگل، به موارد بسیاری بستگی دارد. در درجه اول باید به این نکته توجه داشته باشید که تبلیغات گوگل ادوردز، به صورت مزایده‌ای عمل می‌کند. این یعنی شما با سایر کسانی که بر روی یک کلمه کلیدی تبلیغ داده‌اند به رقابت می‌پردازید و جایگاه شما مشخص خواهد شد. برای مثال، اگر رتبه اول را بدست آورید، تبلیغ شما اولین چیزی است که در صفحه نمایش داده می‌شود.
اما این مزایده بر چه اساس خواهد بود؟ گوگل دو فاکتور مختلف برای تعیین جایگاه شما دارد. اولین فاکتور قیمتی است که حاضرید بابت هر کلیک بپردازید. فاکتور دوم نیز کیفیت تبلیغ و البته سایت شماست. توجه داشته باشید که کیفیت تبلیغ برای گوگل اهمیّت بسیاری دارد. تا آنجا که ممکن است با وجود پرداخت پول کمتر از طرف شما نسبت به رقبا، تبلیغتان را به عنوان اولین تبلیغ نمایش دهد.

آخرین نکته که در بحث هزینه کلیک باید به آن توجه داشته باشید، سیستم مزایده گوگل است. این سیستم به نام قیمت دوم شناخته می‌شود. طبق این سیستم، شما هیچوقت قرار نیست قیمتی که خودتان برای گوگل تعیین کردید را پرداخت کنید. بلکه همانقدر پرداخت خواهید کرد که از نفر قبل از خود بالاتر باشید.

قبل از آنکه این مساله را توضیح دهیم، توجه داشته باشید که کیفیت تبلیغ شما در هر کلمه به صورت جداگانه حساب می‌شود. این کیفیت با امتیازی از ۱۰ مشخص خواهد شد.

گوگل کیفیت یک تبلیغ را بر اساس ۳ فاکتور می‌سنجد:

  • مرتبط بودن متن تبلیغ (Ad Relevance): اگر تبلیغ شما به نحوی نوشته شده باشد که با جستجوی کاربر مرتبط باشد، امتیاز بیشتری خواهد گرفت.
  • تعداد کلیک‌های مورد انتظار (Expected CTR): طبیعتاً هر چقدر تبلیغ شما مرتبط‌تر و جذاب‌تر باشد، کلیک‌های کاربران بر روی آن بیشتر است. بنابراین گوگل تعداد کلیک را به عنوان یک شاخص کیفیت برای تبلیغات خود در نظر می‌گیرد.
  • کیفیت وب‌سایت (Landing Page Experience): برای گوگل اهمیّت دارد که آیا وب‌سایت شما پاسخ نیاز کاربر را می‌دهد یا نه. پس هر چقدر وب‌سایت مرتبط‌تر باشد و کاربر بیشتر در آن بماند، امتیاز کیفیت تبلیغ شما بالاتر خواهد بود.

در گوگل ادز، سه نوع کلمه کلیدی وجود دارد:

  • تطبیق گسترده (exact match): زمانی که شما عبارت “خرید کتاب” را به گوگل بدهید، در تمام جستجوهای مرتبط از نظر گوگل نمایش داده خواهید شد. هنگام استفاده از این روش، معمولاً هزینه و کلیک‌های شما بالاست، اما بازدهی تبلیغات کمتر است. چرا که ممکن است شما در عبارتی مثل “خرید لباس” هم نمایش داده شوید.
  • تطبیق عبارتی (phrase match): زمانی که شما عبارت “خرید کتاب” را به گوگل بدهید، در تمام جستجوهایی که عین این عبارت در آنها وجود دارد، نمایش داده خواهید شد. برای مثال شما در عبارت “خرید کتاب درسی” و “سایت خرید کتاب” نمایش خواهید داشت. بازدهی این روش بسیار بهتر از تطبیق گسترده است، اما برای کنترل بهتر آن، لازم است کلمات کلیدی منفی، یعنی کلماتی که نمی‌خواهید در آنها نمایش داده شوید، نیز به کمپین شما اضافه شوند. برای مثال ممکن است به دلیل نداشتن کتاب داستان، کلمه “داستان” را به عنوان یک کلمه منفی اضافه کنید.
  • تطبیق دقیق (exact match): در این حالت، شما فقط کلمه کلیدی مورد نظر خود را هدف قرار می‌دهید. یعنی وقتی عبارت “خرید کتاب” را به گوگل بدهید، فقط در همین عبارت نمایش داده خواهید شد. در این روش شما بیشترین کنترل را بر روی هزینه و تبلیغ خود خواهید داشت و در نتیجه، بازدهی شما نیز عالی است. با اینحال، تعداد کلیک‌های دریافتی شما کمتر است.

ما همواره به مشتری‌های خود پیشنهاد می‌دهیم که به سراغ کلمات کلیدی تطبیق دقیق بروند. چرا که با این روش می‌توانند تا جای ممکن از هدر رفتن هزینه‌های خود جلوگیری کنند، بیشترین بازدهی ممکن را داشته باشند و بتوانند تبلیغ خود را به خوبی کنترل کنند.

با اینحال، در مواردی مشتری‌های ما به دنبال کلیک‌های بیشتری هستند. در این مواقع است که ما روش تطبیق عبارتی را به آنها پیشنهاد می‌دهیم.

در تبلیغات گوگل شما به تنظیمات بسیار گسترده‌ای دسترسی خواهید داشت. شما می‌توانید زمان و روزهای مورد نظر خود برای نمایش تبلیغ را مشخص کنید. حتی ادوردز را به نحوی تنظیم کنید که در مواقعی، درصد مصرف شما را کمتر کند. مثلاً می‌توانید از ساعت ۹ شب تا ۹ صبح، ۵۰% هزینه کمتری خرج کنید.

گزینۀ دومی که گوگل در اختیار شما قرار می‌دهد، تنظیمات دستگاه است. شما می‌توانید تبلیغات خود را به کامپیوتر، تبلت یا موبایل محدود کنید یا حتی بودجه خود را روی هر کدام از این دستگاه‌ها محدود کنید.

گزینۀ دیگری که در گوگل وجود دارد، سن و جنسیت مخاطبان است. مثلاً اگر بازار هدف شما فقط بانوان یا کودکان باشند، امکان محدود کردن تبلیغات به این قشر خاص نیز وجود دارد.

آخرین گزینه‌ای که خوب است با آن آشنا باشید، امکان هدفگیری مکان است. یعنی می‌توانید تبلیغ خود را به یک کشور یا شهر محدود کنید. البته این امکان به شما اجازه نمی‌دهد ایران را هدف بگیرید.

مشاهده ویدیو آموزش تبلیغات در گوگل

جهت دریافت فیلم کامل، ایمیل خود را وارد کرده و لینک آن را در ایمیل خود دریافت کنید.

اگر سوالی دارید از کارشناسان ما بپرسید

اگر همچنان پرسشی دارید می توانید از کارشناسان ما بپرسید و پاسخ آنرا در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید.

اسکرول به بالا