بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

از طریق رسانۀ مورد علاقۀ مشتریان با آنها ارتباط برقرار کنید!

شبکه‌های اجتماعی دیگر تبدیل به بخشی از زندگی روزمرۀ بسیاری از ما شده‌اند. ما از طریق این شبکه‌ها اخبار روز را دنبال می‌کنیم، مطالب مورد علاقۀ خود را می‌خوانیم و با دوستان خود در ارتباط هستیم. بنابراین این شبکه‌ها می‌توانند فرصتی خوب برای برندهای تجاری ایجاد نمایند تا نام خود را در ذهن کاربران حک نمایند و با آنها یک رابطۀ دوستانه برقرار کنند. تبلیغ شما بروی صفحات فارسی این شبکه‌ها می‌تواند تاثیر بسزایی در درآمدتان داشته باشد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی یا Social Media Marketing
آگاهی از برند

افزایش آگاهی از برند

ارتباط مستقیم با مخاطبان و تعامل روزانه با آنها باعث افزایش آگاهی از برند شما و افزایش فروش خواهد شد

افزایش بازدید از سایت

افزایش ترافیک سایت

توسعه کمپین های تبلیغاتی رسانه‌های اجتماعی حجم زیادی از ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت می کند

مقرون به صرفه بودن

مقرون به صرفه بودن

هزینه های چاپ کاتالوگ گران است در صورتیکه شبکه های اجتماعی نوعی بروشور و کاتالوگ آنلاین برندتان هستند

افزایش فروش

افزایش و بهبود فروش

شبکه‌های اجتماعی به دلیل ایجاد اعتماد و ارتباط مستقیم با مشتری ابزاری بسیار موثر برای فروش به حساب می آیند

مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی با اینستاگرام

ابزار مقبول مردم

هر فرد به طور متوسط در پنج شبکه‌ی اجتماعی عضویت دارد و روزانه حدود ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه از زمان خودش را صرف بررسی پروفایل خود می‌نماید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی با لینکدین

ابزار بازاریابی روبه رشد

افراد بین ۱۶ تا ۲۵ سال به میزان ۳.۵ برابر بیشتر از دیگران وقت خود را صرف شبکه‌های اجتماعی می‌کنند که این موضوع نویدبخش رشد صعودی این شبکه‌ها در سال‌های آینده است.

بازاریابی شبکه های اجتماعی با توییتر

فضایی برای کشف محصولات

۶۰٪ از مردم می گویند محصولات جدیدی را در اینستاگرام کشف کرده اند و ۶۶٪ از شرکت‌ها از شبکه های اجتماعی برای ارایه محصولات جدیدی خود استفاده می کنند و بیش از ۵۴% از  جستجو کنندگان محصولات، از شبکه های اجتماعی برای یافتن محصولات جدید استفاده می‌کنند.

خدمات بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

استراتژی همان نقشه راه پیاده سازی و اجرا کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی است تا مسیر در حین اجرا گم نکنیم، در این استراتژی اهداف را مشخص می کنیم، مخاطبین هدف را شناسایی می کنیم، جایگاه رقبا را بررسی میکنیم، انواع پلتفرم های شبکه های اجتماعی را بررسی می کنیم، اکانت ها را ایجاد، تقویم محتوایی را تهیه و شروع می کنیم.

ایجاد محتوایی که در عین ارزشمندی توجه مخاطب را به خود جلب کند، از جمله‌ چالش‎های برندهاست. ایجاد، مشاوره و آموزش انواع محتوا مانند: آموزشی، الهام‌بخش و خلاقانه به همراه هویت گرافیکی در واحد تولید محتوای پارسو وب انجام می شود.

کمپین‌های شبکه های اجتماعی با ایده‌های خلاقانه‌ یک جریان اجتماعی خلق می‌کنند که اگر استراتژی این کمپین به درستی تنظیم و اجرا شود، در مدت کوتاهی تعداد زیادی از اعضای شبکه‌های اجتماعی را با خود همراه می‌کند. به راه اندازی موج های مثبت و کمپین های تخصصی در راستای اهداف برند شما در شبکه های اجتماعی مورد هدف قرار می گیرد.

تعامل با کاربر و جلب توجه کامل او بیشتر از اینکه وابسته به اصول علمی و دانش تخصصی باشد، هنر محسوب می‌شود. توجه به خواسته‌ها و علایق کاربران، هویت گرافیکی جذاب و تولید محتواهای تعاملی نقش بسزایی در بهبود نرخ تعامل یا Engagement Rate کاربران دارند.

بهترین استراتژی محتوا در شبکه های اجتماعی آن است که بعد از تولید و انتشار به آنالیز محتوای منتشر شده بپردازیم . تحلیل تخصصی نتایج به دست آمده از فعالیت‌ها نقش موثری در پیشرفت برنامه‌ریزی‌های استراتژیک دارد. ما با ارائه‌ی شاخص های ارزیابی و سنجش (KPI) ماهانه، تجزیه و تحلیل عملکرد کمپین‌های اجرا شده و نمودارهایی که میزان رشد کاربران و تعامل با آن‌ها را نشان می‌دهند، به صورت مداوم شما را از وضعیت شبکه‌های اجتماعی خود آگاه خواهیم ساخت.

کانال های رایج شبکه‌های اجتماعی

اینستاگرام

بدون شک مهمترین شبکه اجتماعی در ایران، اینستاگرام است که کاربران بسیار زیادی دارد و کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ تلاش می‌کنند در آن حضور جدی داشته باشند که شامل تهیه یک پروفایل حرفه‌ای، ارسال پست‌های منظم، انواع استوری، هشتگ‌گذاری، کپشن‌نویسی، همکاری با اینفلوئنسرها، برگزاری مسابقه می شود.

لینکدین

لینکدین شبکه اجتماعی متخصصان و کسب و کارهاست. اگر خدمات و محصولات شما موردنیاز کسب و کارهای دیگر است و B2B هستید، این پلتفرم به خوبی می‌تواند با تبلیغات هدفمند، به شما کمک کند. البته اجرای برخی پلن‌های تبلیغاتی آن در ایران میسر نیست و البته هزینه قابل توجهی هم دارد.

توییتر

توییتر یکی دیگر از شبکه های اجتماعی است که در ایران محدودیت‌هایی دارد. توییتر یک پلتفرم خبری، میکروبلاگینگ و سیاسی است که می‌توانید از ظرفیت‌های آن برای شروع کار، جذب فالوئر، روابط عمومی،منابع انسانی، مدیریت بحران، موج‌سواری روی ترندها و هشتگ‌های روز، ارائه تخفیف استفاده کنید.

مشاوره تخصصی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

برای دریافت مشاوره و اطلاع از تعرفه‌‌ی خدمات فرم زیر ا تکمیل نمائید.

سوالات متداول بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

برخی پرسش‌های متداول، که شما مطرح کره اید و متخصصین ما پاسخ داده‌اند
در واقع هدف از تبلیغ در اینستاگرام افزایش فالوور و لایک نیست. اما گاهی اوقات مشاهده شده با توجه به کیفیت بالای تبلیغ و جذابیت محتوای آن افراد جامعه ی هدف اقدام به دنبال کردن و پسندیدن صفحه ی مربوطه میکنند.

خیر، از آنجائیکه تبلیغات در اینستاگرام در واقع یک تبلیغ موازی در جهت نمایش کسب و کار و خدمات شما می باشد بنابراین تضمینی برای افزایش فالوور صفحه ی اینستاگرام شما نمیدهد. اما در مواردی هم به دلیل جذابیت محتوای کمپین، این اتفاق تا حدودی افتاد.

تبلیغ اسپانسرینگ اینستاگرام برای تمام مشاغل و کسب وکارها و همه ی افرادی که قصد فروش محصولات یا خدمات خود را دارند و همچنین برای برندینگ و نیز دیده شدن خدماتشان کاربردی و موثر خواهد بود.
  1. تدوین استراتژی و تعیین بودجه
  2. آماده کردن نمونه ی متنی و تصویری با توجه به قوانین محتوایی اینستاگرام
  3. تعیین دقیق بازار هدف
  4. مشاوره با کارشناسان پارسو وب
  5. انتخاب لندینگ پیج که در واقع یک صفحه فرود مناسب، پل ارتباطی بین کاربران مورد هدف و کسب و کار شما می باشد.
در واقع با تنظیم دقیق جامعه هدف و استفاده صحیح از ابزارهای تبلیغاتی موجود در داشبورد فیس بوک تبلیغات شما به صورت هدفمند و کاربردی نمایش داده میشود. دلیل این امر هم گزارش نهایی کمپین تبلیغات در اینستاگرام است که در اختیار شما قرار خواهد گرفت. اما باید یادآور شد که بهتر است برای نتیجه گیری بهتر تمام پیش بینی های مورد نظر صورت گیرد. پشتیبانی قدرتمند محصولات و خدمات، ساخت لندینگ پیج مناسب، طراحی اصول محتوای کمپین و … . که البته تمام این امور توسط کارشناسان ما انجام میپذیرد.

ویدیو آموزش رایگان بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

جهت دریافت فیلم کامل، ایمیل خود را وارد کرده و لینک آن را در ایمیل خود دریافت کنید.

اگر سوالی دارید از کارشناسان ما بپرسید

اگر همچنان پرسشی دارید می توانید از کارشناسان ما بپرسید و پاسخ آنرا در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید.

اسکرول به بالا